10 důvodů, proč je Subaru ideální volbou pro milovníky dobrodružství


Publikované: 02.05.2023   Kategorie článku: Zajímavosti 10 důvodů, proč je Subaru ideální volbou pro milovníky dobrodružství
Zdroj: Depositephotos, Instagram

Subaru může být skvělou volbou pro příští auto, které se rozhodnete si pořídit. Proč je perfektní pro milovníky dobrodružství? Známe ty nejdůležitější důvody.

Proč se spolehnout na značku Subaru

Subaru představuje pro každého motoristu jedinečný zážitek. K nejvyspělejším technologickým inovacím, které původem japonské značce propůjčují její jedinečnost, se řadí především:

Motor SUBARU BOXER

Tento motor nalezneme pod kapotou každého z modelů automobilky Subaru. Typický je precizní vyvážeností, hladkým chodem a maximálním výkonem. Standardně v nabídce naleznete čtyřválcové i šestiválcové motory.

Plochý motor s protiběžnými písty se vyznačuje perfektní vyvážeností a nízkými vibracemi. Specifické je pro něj nízko položené těžiště, které napomáhá obratnosti vozu, usnadňuje zatáčení a na každém typu vozovky nabízí větší stabilitu.

Pohon Symmetrical All Wheel Drive

Tento pohon se skládá z podélně umístěného motoru SUBARU BOXER s protiběžnými písty a s nízko položeným těžištěm a symetricky navrženého pohonu všech kol AWD.

Celý systém vyvinula právě automobilka Subaru a jeho největší předností je symetrické umístění motoru v podélné ose vozu. To dodává vozidlu maximální maximální směrovou stabilitu, a to i za zhoršených podmínek. Jízda je tak zároveň i vysoce bezpečná. Pohon AWD a motor BOXER zaručuje minimální námahu a vysokou efektivitu při jízdě, která se navíc propojuje s vysokou tažnou kapacitou až 2 000 kg.

Převodovka Lineartronic

Převodovkou Lineartronic je dnes vybavena většina modelů značky. Důvodem, proč tyto převodovky nahradily někdejší samočinné verze je snížení spotřeby paliva. Lineartronic se stará především o udržování motoru v nejefektivnějších otáčkách. Jak Subaru uvádí hlavní myšlenkou tohoto návrhu je umožnit motoristům maximálně hospodárnou a hladkou akceleraci.

Převodovka je spojená se systémem aktivního rozdělování točivého momentu AWD. Točivý moment se mezi přední a zadní nápravu rozděluje aktivně a v reálném čase.

Režim X-MODE

Tento režim dokáže po stisknutí tlačítka automaticky převzít kontrolu nad motorem, převodovkou, pohonem všech kol, brzdami a dalšími komponenty. Díky tomu se vám bude s autem dobře pohybovat i v náročnějším terénu.

Funkce Hill Descent Control je určena pro zdolávání prudkých svahů. Asistent umí při těchto sjezdech udržovat stálou bezpečnou rychlost.

Režim EyeSight

Dalším pokročilým technickým pomocníkem je adaptivní tempomat EyeSight. Samotné Subaru definuje tento systém jako řidičovy druhé oči. V současné době jej automobilka představila již ve čtvrté generaci společně s novou generací Subaru Outback.

Prakticky využívá jednoduchý princip dvou kamer za čelním sklem. Ty dokáží podobně jako lidský zrak zachytit trojrozměrný barevný obraz situace před vozem. Můžete tak odhadnout tvar, rychlost a vzdálenost objektů před vozidlem.

Auto Vehicle Hold

Tato funkce představuje důležitý prvek aktivního zabezpečení automobilu. Poprvé se představila v roce 2018 a jakožto mnohem spolehlivější nahradila doposud užívané funkce Hill Holder a Hill Start Assist.

Po zastavení udržuje vůz pomocí brzd na místě i bez sešlápnutého brzdového pedálu. Jakmile plyn přidáte, vůz automaticky odbrzdí a rozjede.

Vektorové řízení dynamiky

Vektorové řízení dynamiky je dalším zásadním bezpečnostním mechanismem. Tento mechanismus dokáže upravit distribuci točivého momentu mezi všechna kola (AWD), výkon motoru a brzdění každého kola, pokud se vůz ocitne v limitech stability. Zajišťuje se tím udržování požadovaného jízdního směru.

Funkce aktivního rozdělování točivého momentu slouží k tomu, že méně točivého momentu odesíláno na vnitřní kola a více naopak na ty vnější. Tím se posiluje obratnost vozu a jeho agilita při průjezdu ostrými zatáčkami.

Autor: Lukáš Svítil
Hodnocení článku:  


Podobné články dle tagu: eyesight, lineartronic, subaru awd, subaru boxer, x-mode

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

E-mail:

Váš komentář:

Podobné články jako je 10 důvodů, proč je Subaru ideální volbou pro milovníky dobrodružství


Škoda Forman – mezinárodně úspěšný nenápadný pracant

Škoda Forman – mezinárodně úspěšný nenápadný pracant

článek z 24. 01. 2023

Škoda Forman je vůz vyráběný českou automobilkou Škoda Auto od roku 1984 až do roku 1996. Byl to první model Škody, který byl určen pro světový trh a byl vyráběn ve třech gen...

Citroën DS - kultovní model plný inovací

Citroën DS - kultovní model plný inovací

článek z 24. 02. 2023

Citroën DS je jedním z nejvýznamnějších a nejikoničtějších modelů v historii francouzského automobilového průmyslu. Odvážný design, vynikající výkon a technologické inovace, ...

Škoda Enyaq – unikátní elektromobil české výroby

Škoda Enyaq – unikátní elektromobil české výroby

článek z 23. 01. 2023

Spojením české a čínské spolupráce došlo v roce 2020 ke vzniku elektromobilu vyráběného značkou Škoda Auto. Kompaktní crossover SUV Škoda Enyaq zabodoval nejenom svým vzhlede...

Ariel je aerodynamický zázrak z Velké Británie

Ariel je aerodynamický zázrak z Velké Británie

článek z 19. 04. 2023

Automobilová značka Ariel pochází z Velké Británie a má velmi zajímavou historii. Zrodila se již v roce 1870 a původně se specializovala na výrobu jízdních kol. V průběhu let...

Už jste slyšeli o zeleném karbonu? Jde o horkou novinku na závodních speciálech

Už jste slyšeli o zeleném karbonu? Jde o horkou novinku na závodních speciálech

článek z 11. 12. 2023

Poslední roky automobilový sport čelí téměř nesplnitelným výzvám, zejména ohledně jeho dopadu na životní prostředí, což některé lidi vedlo k myšlence na jeho zákaz. Elitní ša...

Tesla 3 je nejporuchovější auto podle německé společnosti TÜV

Tesla 3 je nejporuchovější auto podle německé společnosti TÜV

článek z 20. 11. 2023

Dost překvapivá zpráva přišla z Německa. Poslední v letošním žebříčku nejporuchovějších aut skončila Tesla Model 3. Spolehlivost hodnotí Němci z TÜV podle reálného technickéh...

Jak vylepšit audiosystém v autě s omezeným rozpočtem

Jak vylepšit audiosystém v autě s omezeným rozpočtem

článek z 14. 08. 2023

S dobrou hudbou může být řízení mnohem příjemnější. Bohužel ne každý si může dovolit špičkový audiosystém do svého vozu. Modernizace audiosystému vašeho vozu však nemusí přij...

Tajemství úspěchu automobilky Panoz: Od závodních tratí až k elektromobilům

Tajemství úspěchu automobilky Panoz: Od závodních tratí až k elektromobilům

článek z 02. 05. 2023

Panoz je americká automobilka, která se specializuje na výrobu sportovních a závodních vozů. Založil ji v roce 1989 Don Panoz, podnikatel s vášní pro rychlost a inovace. Od s...

Turbomotory ve Formuli 1 jsou bohužel minulostí. Který motor byl nejvýkonnější?

Turbomotory ve Formuli 1 jsou bohužel minulostí. Který motor byl nejvýkonnější?

článek z 14. 11. 2023

Turbomotory v F1 poprvé použil Renault, kterého okamžitě následovali další výrobci – Alfa Romeo, BMW, Ford-Cosworth, Ferrari, Honda a Porsche. No a v průběhu doby rostl výkon...