10 důvodů, proč je Subaru ideální volbou pro milovníky dobrodružství


Publikované: 02.05.2023   Kategorie článku: Zajímavosti 10 důvodů, proč je Subaru ideální volbou pro milovníky dobrodružství
Zdroj: Depositephotos, Instagram

Subaru může být skvělou volbou pro příští auto, které se rozhodnete si pořídit. Proč je perfektní pro milovníky dobrodružství? Známe ty nejdůležitější důvody.

Proč se spolehnout na značku Subaru

Subaru představuje pro každého motoristu jedinečný zážitek. K nejvyspělejším technologickým inovacím, které původem japonské značce propůjčují její jedinečnost, se řadí především:

Motor SUBARU BOXER

Tento motor nalezneme pod kapotou každého z modelů automobilky Subaru. Typický je precizní vyvážeností, hladkým chodem a maximálním výkonem. Standardně v nabídce naleznete čtyřválcové i šestiválcové motory.

Plochý motor s protiběžnými písty se vyznačuje perfektní vyvážeností a nízkými vibracemi. Specifické je pro něj nízko položené těžiště, které napomáhá obratnosti vozu, usnadňuje zatáčení a na každém typu vozovky nabízí větší stabilitu.

Pohon Symmetrical All Wheel Drive

Tento pohon se skládá z podélně umístěného motoru SUBARU BOXER s protiběžnými písty a s nízko položeným těžištěm a symetricky navrženého pohonu všech kol AWD.

Celý systém vyvinula právě automobilka Subaru a jeho největší předností je symetrické umístění motoru v podélné ose vozu. To dodává vozidlu maximální maximální směrovou stabilitu, a to i za zhoršených podmínek. Jízda je tak zároveň i vysoce bezpečná. Pohon AWD a motor BOXER zaručuje minimální námahu a vysokou efektivitu při jízdě, která se navíc propojuje s vysokou tažnou kapacitou až 2 000 kg.

Převodovka Lineartronic

Převodovkou Lineartronic je dnes vybavena většina modelů značky. Důvodem, proč tyto převodovky nahradily někdejší samočinné verze je snížení spotřeby paliva. Lineartronic se stará především o udržování motoru v nejefektivnějších otáčkách. Jak Subaru uvádí hlavní myšlenkou tohoto návrhu je umožnit motoristům maximálně hospodárnou a hladkou akceleraci.

Převodovka je spojená se systémem aktivního rozdělování točivého momentu AWD. Točivý moment se mezi přední a zadní nápravu rozděluje aktivně a v reálném čase.

Režim X-MODE

Tento režim dokáže po stisknutí tlačítka automaticky převzít kontrolu nad motorem, převodovkou, pohonem všech kol, brzdami a dalšími komponenty. Díky tomu se vám bude s autem dobře pohybovat i v náročnějším terénu.

Funkce Hill Descent Control je určena pro zdolávání prudkých svahů. Asistent umí při těchto sjezdech udržovat stálou bezpečnou rychlost.

Režim EyeSight

Dalším pokročilým technickým pomocníkem je adaptivní tempomat EyeSight. Samotné Subaru definuje tento systém jako řidičovy druhé oči. V současné době jej automobilka představila již ve čtvrté generaci společně s novou generací Subaru Outback.

Prakticky využívá jednoduchý princip dvou kamer za čelním sklem. Ty dokáží podobně jako lidský zrak zachytit trojrozměrný barevný obraz situace před vozem. Můžete tak odhadnout tvar, rychlost a vzdálenost objektů před vozidlem.

Auto Vehicle Hold

Tato funkce představuje důležitý prvek aktivního zabezpečení automobilu. Poprvé se představila v roce 2018 a jakožto mnohem spolehlivější nahradila doposud užívané funkce Hill Holder a Hill Start Assist.

Po zastavení udržuje vůz pomocí brzd na místě i bez sešlápnutého brzdového pedálu. Jakmile plyn přidáte, vůz automaticky odbrzdí a rozjede.

Vektorové řízení dynamiky

Vektorové řízení dynamiky je dalším zásadním bezpečnostním mechanismem. Tento mechanismus dokáže upravit distribuci točivého momentu mezi všechna kola (AWD), výkon motoru a brzdění každého kola, pokud se vůz ocitne v limitech stability. Zajišťuje se tím udržování požadovaného jízdního směru.

Funkce aktivního rozdělování točivého momentu slouží k tomu, že méně točivého momentu odesíláno na vnitřní kola a více naopak na ty vnější. Tím se posiluje obratnost vozu a jeho agilita při průjezdu ostrými zatáčkami.

Autor: Lukáš Svítil
Hodnocení článku:  


Podobné články dle tagu: eyesight, lineartronic, subaru awd, subaru boxer, x-mode

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

E-mail:

Váš komentář:

Podobné články jako je 10 důvodů, proč je Subaru ideální volbou pro milovníky dobrodružství


Koenigsegg vyrábí nejrychlejší auta na světě

Koenigsegg vyrábí nejrychlejší auta na světě

článek z 21. 04. 2023

Automobilka Koenigsegg je relativně mladou značkou, která se zaměřuje na výrobu luxusních a výkonných supersportovních automobilů. Založena byla v roce 1994 Christianem von K...

BESIP zveřejnil video, které upozorňuje na nový bodový systém

BESIP zveřejnil video, které upozorňuje na nový bodový systém

článek z 18. 12. 2023

Zaregistrovali jste změny bodového systému od 1 ledna 2024? Víte, jak to bude s nejzávažnějšími přestupky a řidičákem na zkoušku od 17 let? BESIP zveřejnil nový spot, ve kter...

Bufori - malajsijská ručně vyráběná auta

Bufori - malajsijská ručně vyráběná auta

článek z 19. 04. 2023

Bufori je relativně neznámou automobilovou značkou, která se specializuje na ručně vyráběné luxusní vozy. Založena byla v roce 1986 v australském městě Sydney, ale později se...

Co jste nejspíš nevěděli o značce Seat

Co jste nejspíš nevěděli o značce Seat

článek z 18. 04. 2023

V dnešní době jsou vozy Seat rozšířeny po celém světě a vyráběny ve velkých sériích a modelech, které odpovídají různým potřebám širokého spektra zákazníků. Ne vždy ovšem tom...

Subaru: synonymum pro spolehlivé čtyřkolky

Subaru: synonymum pro spolehlivé čtyřkolky

článek z 16. 05. 2023

Subaru je japonská automobilka, která se proslavila svými výkonnými a spolehlivými vozidly s pohonem 4x4. V této práci se zaměříme na historii, technické inovace a úspěchy zn...

Příběh automobilky Eagle, který je už historickou vzpomínkou

Příběh automobilky Eagle, který je už historickou vzpomínkou

článek z 18. 04. 2023

Americký trh s automobily je plný zajímavých značek, některé se staly doslovnými ikonami, jiné již zapadly v zapomnění. Stejně tak se některé pyšní historií dlouhou celá dese...

Hyundai Kona, elektrická novinka na trhu

Hyundai Kona, elektrická novinka na trhu

článek z 24. 05. 2023

Hyundai Kona je model, který nyní na trh přichází v nové generaci. Jaká je a v čem se liší od svého předchůdce? Hyundai Kona se představuje v další generaci Hyundai Kona se v...

Škoda Favorit začala moderní éru osobních automobilů

Škoda Favorit začala moderní éru osobních automobilů

článek z 24. 01. 2023

Škoda Favorit má za sebou již několik desítek let dlouhou historii. Aby také ne, když se jedná o automobil, který v Česku započal moderní éru vozů na čtyřech kolech. Škoda Fa...

SsangYong je významná jihokorejská automobilka

SsangYong je významná jihokorejská automobilka

článek z 15. 05. 2023

SsangYong Motor Company je jihokorejský výrobce automobilů se sídlem v Soulu. Značka byla založena v roce 1954 a od té doby se stala jednou z nejvýznamnějších jihokorejských ...