10 důvodů, proč je Subaru ideální volbou pro milovníky dobrodružství


Publikované: 02.05.2023   Kategorie článku: Zajímavosti 10 důvodů, proč je Subaru ideální volbou pro milovníky dobrodružství
Zdroj: Depositephotos, Instagram

Subaru může být skvělou volbou pro příští auto, které se rozhodnete si pořídit. Proč je perfektní pro milovníky dobrodružství? Známe ty nejdůležitější důvody.

Proč se spolehnout na značku Subaru

Subaru představuje pro každého motoristu jedinečný zážitek. K nejvyspělejším technologickým inovacím, které původem japonské značce propůjčují její jedinečnost, se řadí především:

Motor SUBARU BOXER

Tento motor nalezneme pod kapotou každého z modelů automobilky Subaru. Typický je precizní vyvážeností, hladkým chodem a maximálním výkonem. Standardně v nabídce naleznete čtyřválcové i šestiválcové motory.

Plochý motor s protiběžnými písty se vyznačuje perfektní vyvážeností a nízkými vibracemi. Specifické je pro něj nízko položené těžiště, které napomáhá obratnosti vozu, usnadňuje zatáčení a na každém typu vozovky nabízí větší stabilitu.

Pohon Symmetrical All Wheel Drive

Tento pohon se skládá z podélně umístěného motoru SUBARU BOXER s protiběžnými písty a s nízko položeným těžištěm a symetricky navrženého pohonu všech kol AWD.

Celý systém vyvinula právě automobilka Subaru a jeho největší předností je symetrické umístění motoru v podélné ose vozu. To dodává vozidlu maximální maximální směrovou stabilitu, a to i za zhoršených podmínek. Jízda je tak zároveň i vysoce bezpečná. Pohon AWD a motor BOXER zaručuje minimální námahu a vysokou efektivitu při jízdě, která se navíc propojuje s vysokou tažnou kapacitou až 2 000 kg.

Převodovka Lineartronic

Převodovkou Lineartronic je dnes vybavena většina modelů značky. Důvodem, proč tyto převodovky nahradily někdejší samočinné verze je snížení spotřeby paliva. Lineartronic se stará především o udržování motoru v nejefektivnějších otáčkách. Jak Subaru uvádí hlavní myšlenkou tohoto návrhu je umožnit motoristům maximálně hospodárnou a hladkou akceleraci.

Převodovka je spojená se systémem aktivního rozdělování točivého momentu AWD. Točivý moment se mezi přední a zadní nápravu rozděluje aktivně a v reálném čase.

Režim X-MODE

Tento režim dokáže po stisknutí tlačítka automaticky převzít kontrolu nad motorem, převodovkou, pohonem všech kol, brzdami a dalšími komponenty. Díky tomu se vám bude s autem dobře pohybovat i v náročnějším terénu.

Funkce Hill Descent Control je určena pro zdolávání prudkých svahů. Asistent umí při těchto sjezdech udržovat stálou bezpečnou rychlost.

Režim EyeSight

Dalším pokročilým technickým pomocníkem je adaptivní tempomat EyeSight. Samotné Subaru definuje tento systém jako řidičovy druhé oči. V současné době jej automobilka představila již ve čtvrté generaci společně s novou generací Subaru Outback.

Prakticky využívá jednoduchý princip dvou kamer za čelním sklem. Ty dokáží podobně jako lidský zrak zachytit trojrozměrný barevný obraz situace před vozem. Můžete tak odhadnout tvar, rychlost a vzdálenost objektů před vozidlem.

Auto Vehicle Hold

Tato funkce představuje důležitý prvek aktivního zabezpečení automobilu. Poprvé se představila v roce 2018 a jakožto mnohem spolehlivější nahradila doposud užívané funkce Hill Holder a Hill Start Assist.

Po zastavení udržuje vůz pomocí brzd na místě i bez sešlápnutého brzdového pedálu. Jakmile plyn přidáte, vůz automaticky odbrzdí a rozjede.

Vektorové řízení dynamiky

Vektorové řízení dynamiky je dalším zásadním bezpečnostním mechanismem. Tento mechanismus dokáže upravit distribuci točivého momentu mezi všechna kola (AWD), výkon motoru a brzdění každého kola, pokud se vůz ocitne v limitech stability. Zajišťuje se tím udržování požadovaného jízdního směru.

Funkce aktivního rozdělování točivého momentu slouží k tomu, že méně točivého momentu odesíláno na vnitřní kola a více naopak na ty vnější. Tím se posiluje obratnost vozu a jeho agilita při průjezdu ostrými zatáčkami.

Autor: Lukáš Svítil
Hodnocení článku:  


Podobné články dle tagu: eyesight, lineartronic, subaru awd, subaru boxer, x-mode

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

E-mail:

Váš komentář:

Podobné články jako je 10 důvodů, proč je Subaru ideální volbou pro milovníky dobrodružství


GMC: robustní americká spolehlivost a kvalita

GMC: robustní americká spolehlivost a kvalita

článek z 24. 04. 2023

Značka GMC patří mezi nejvýznamnější americké výrobce nákladních vozidel a užitkových automobilů. Firma má bohatou historii, která sahá až do roku 1902, kdy byla založena pod...

Lancia: Legendární italský výrobce automobilů

Lancia: Legendární italský výrobce automobilů

článek z 28. 04. 2023

Lancia je italská automobilka založená v Turíně v roce 1906 Vincenzem Lanciou a jeho přítelem Claudiem Fogolinem. Vozy této společnosti byly vždy známé svými konstrukčními in...

Model SUV s nejedním oceněním, to je Škoda Karoq

Model SUV s nejedním oceněním, to je Škoda Karoq

článek z 23. 01. 2023

Kompaktní SUV pohodlné a bezpečné nejenom během jízdy ve městě a po silnicích.  Díky své propracovanosti vozidlo Škoda Karoq právem získalo titul Auto roku 2018. Škoda Karoq ...

Nejdražší prodaná auta. Ve výčtu převládají vozy Ferrari, vítěz vás ale možná překvapí

Nejdražší prodaná auta. Ve výčtu převládají vozy Ferrari, vítěz vás ale možná překvapí

článek z 20. 09. 2023

Luxusní historické vozy jsou jedním z nejoblíbenějších sběratelských artiklů po celá desetiletí. Patří však zároveň i k těm nejdražším. Na horních příčkách se v rámci výsledn...

Jak vylepšit audiosystém v autě s omezeným rozpočtem

Jak vylepšit audiosystém v autě s omezeným rozpočtem

článek z 14. 08. 2023

S dobrou hudbou může být řízení mnohem příjemnější. Bohužel ne každý si může dovolit špičkový audiosystém do svého vozu. Modernizace audiosystému vašeho vozu však nemusí přij...

Top 10 nejdražších vozů Mercedes-Benz všech dob

Top 10 nejdražších vozů Mercedes-Benz všech dob

článek z 12. 06. 2023

Mercedes-Benz je výrobce luxusních automobilů, který již více než sto let vyrábí jedny z nejkvalitnějších vozů. Během své historie vytvořila společnost mnoho ikonických a dra...

Tři nejlegendárnější vozy značky Jaguar

Tři nejlegendárnější vozy značky Jaguar

článek z 07. 06. 2023

Značka Jaguar je tradičně spojená s rychlými vozy ve sportovním a velmi působivém a mnohdy také nadčasovém designu. Vedle těchto modelů však značka nabízí i relativně konzerv...

Morgan: klasická britská značka sportovních vozů

Morgan: klasická britská značka sportovních vozů

článek z 21. 04. 2023

Morgan je britská automobilka s bohatou historií a tradicí výroby luxusních sportovních vozů. Firma byla založena v roce 1909 a dodnes se drží svého původního konceptu ručně ...

Škoda 100 – legendární plecháč

Škoda 100 – legendární plecháč

článek z 23. 01. 2023

Píše se rok 1969, jediný rok po vpádu sovětských vojsk na území tehdejšího Československa, když z výrobní linky mladoboleslavské automobilky sjíždí první škodovka, která doká...