Hummer automobily


ZenvoKdyby auta byla dinosaury, tak Hummer by byl ten nejsilnější z nich – T-Rex. Značka Hummer vzbudila v 90. letech pozdvižení svojí civilní verzí vojenského vozidla Humvee. Vyrábí ho firma AM General, což je divize American Motors, která je v současnosti součástí skupiny General Motors. Slovo Humvee znamená vysoké víceúčelové kolové vozidlo. Stroj byl uveden na trh v roce 1985 a sklidil velký úspěch hlavně po zapojení do války v Zálivu....

Obrovské, robustní a úplně bez jakékoliv palivové úspory. Humvee, později přejmenované na Hummery, vstoupily do stádia metamorfózy na konci 80. let, kdy jejich výrobce AM General zvažoval civilní verzi vozidla. Vojenská surovost byla naštěstí zachována a do roku 1991 bylo dokončeno několik kusů.

Přestože jsou Hummery ikonické, jsou jen stěží nejprodávanější kvůli jejich velkým rozměrům, hmotnosti a nehorázné spotřebě paliva podněcující kritiku. GM získala práva na Hummer v roce 1999, poté značka prošla procesem posílení image, jehož cílem bylo zvýšení prodeje a růst příjmů. Od podpisu smlouvy o převzetí je GM odpovědná za marketing všech vozidel prodávaných pod názvem Hummer.

GM dále pomáhal vyvíjet řadu modelů Hummer. První Hummer byl přejmenován na H1 a pozdější modely pokračovaly v označování jediným písmenem/číslem, přes H2 a H3, což je nejnovější. H3 byl postaven tak, aby odpovídal preferencím řidičů SUV, je o něco méně odolný než předchozí modely.

Značka se stala mezinárodní s vybranými dovozci v Evropě, Austrálii a Jižní Africe. Navzdory pokrytí sítě prodejců se Hummer prodával pouze v malých objemech, je velmi drahý a nepraktický pro použití ve městě. Přesto je to jedna z oblíbených značek mezi celebritami, které do určité míry pomohly vybudovat značku v něco extravagantního.

Od roku 2006 se Hummer prodává prostřednictvím 300 prodejců ve 34 zemích po celém světě. Více než polovina sítě má sídlo v USA, zemi, která registruje většinu prodejů. Továrny Hummer fungují i mimo hranice USA, H2 se montuje v ruském Kaliningradu. Bohužel H1 již není k dispozici, protože se přestal vyrábět před dvěma lety.

Jedinými obecně schválenými přednostmi Hummeru jsou jeho robustní podvozek, zvýšená ochrana a vzhled. Přesto jsou Hummery rozpolceny mezi okázalými jízdními schváleními a čirou kritikou způsobenou palivovou neefektivitou vozidla. Obavy o průměrné spotřebě paliva Hummer vyjádřilo několik publikací, včetně auto-specializovaných zin, které dále poukazovaly na vozidlo jako silně nevhodné pro městské použití, ale perfektní pro outdoorové aktivity a jízdu v terénu.

Pro zajímavost, nejdrsnější model Hummeru a nejblíže svému vojenskému protějšku, H1 byl nejprodávanějším vozidlem této řady. Hummeru se podařilo přežít pouze díky dobré reklamě a šťastné popularitě u celebrit ve světě, kde na palivové účinnosti záleží více než kdy jindy.

Nicméně mamuti Hummer s ocelovými koly hltajícími plyn se stále otáčejí, ať jdou kamkoli, a pro určitou kategorii lidí tento efekt převyšuje význam ohleduplnosti k životnímu prostředí. Hummer-heads o tom samozřejmě vědí a jednají podle toho. Kdyby mohli, honili by křížence jako pes kočky.

Zobrazit celý text

Modelové řady aut Hummer

Hummer H3 Alpha

Hummer H3 Alpha

SUV / Střední SUV
1 generace
Hummer H3

Hummer H3

SUV / Střední SUV
1 generace
Hummer H2 Sut

Hummer H2 Sut

SUV / Velké SUV
1 generace
Hummer H2

Hummer H2

SUV / Velké SUV
1 generace
Hummer H1 2 Door Hardtop

Hummer H1 2 Door Hardtop

SUV / Velké SUV
1 generace
Hummer H1 4 Door Hardtop

Hummer H1 4 Door Hardtop

SUV / Velké SUV
1 generace
Hummer H1 4 Door Opentop

Hummer H1 4 Door Opentop

SUV / Velké SUV
1 generace
Hummer H1 4 Door Wagon

Hummer H1 4 Door Wagon

SUV / Velké SUV
1 generace

Novinky a zajímavosti o autech Hummer

Hummer: nekompromisní auto do složitých situací

Hummer: nekompromisní auto do složitých situací

článek z 19. 04. 2023

Hummer je americká automobilová značka, která se proslavila svými velkými, robustními a luxusními terénními vozy. Tento výrobce vozidel se stal synonymem pro nekompromisní vý...

GMC: robustní americká spolehlivost a kvalita

GMC: robustní americká spolehlivost a kvalita

článek z 24. 04. 2023

Značka GMC patří mezi nejvýznamnější americké výrobce nákladních vozidel a užitkových automobilů. Firma má bohatou historii, která sahá až do roku 1902, kdy byla založena pod...