Ktm automobily


ZenvoZnámý, populární a vynikající výrobce motocyklů KTM debutoval na poli automobilového průmyslu na ženevském autosalonu v roce 2007. Tam totiž představil prototyp svého nejpopulárnějšího produktu na poli závodních aut – X-Bow. Jeho výroba oficiálně začala v červnu 2008 v továrně v Grazu na jihu Rakouska....

První modely rychlého sportovního vozu X-Bow byly zákazníkům dodány v srpnu 2008 a do konce toho roku se jich prodalo 350 kusů. Další roky se výroba výkladní skříně KTM pravidelně navyšovala.

KTM X-Bow splňuje požadavky na homologaci ve většině zemí Evropské unie, např.: Rakousko, Německo, Česká republika, Slovensko, Švýcarsko atd. Mimo Evropskou unii je X-Bow homologován ve Spojených arabských emirátech . Pokud jde o jiné země, které nebyly specifikovány výše, X-Bow je klasifikován výhradně jako závodní vozidlo a je omezeno pouze na použití na závodní dráze.

Výroba X-Bow představuje 50letý milník v historii KTM. Stanovuje také nové standardy mezi malými, lehkými sportovními vozy po celém světě. Pro svůj první vůz KTM použila ty nejlepší materiály, high-tech a znalosti svých vývojových partnerů, jako jsou Audi a Dallara.

Díky lehké základní verzi a motoru Audi 2.0 TFSI o výkonu 177 kW (240 k) nastavuje KTM X-BOW nová měřítka a překonává supersportovní vozy. S hmotností přibližně 790 kg zrychlí KTM X-BOW na 100 km/h za 3,9 sekundy. A jeho spotřeba paliva a emise znečištění jsou srovnatelné se spotřebou kompaktního vozu s vysoce kvalitním motorem.

Zobrazit celý text

Modelové řady aut Ktm

Ktm X-bow

Ktm X-bow

Convertible / Roadster & Convertible
4 generace

Novinky a zajímavosti o autech Ktm

KTM: z motorek na čtyři kola

KTM: z motorek na čtyři kola

článek z 24. 04. 2023

Značka KTM, která původně vyráběla pouze motocykly, se v posledních letech prosadila také ve výrobě vozidel na čtyřech kolech. Na trh poslala sice pouze jeden model, ale ten ...