Maybach automobily


ZenvoNěkdy se říká, že slovo Maybach je německý výraz pro bohatství a podle kvality a luxusu automobilky Maybach lze říci, že tato úvaha rozhodně není daleko od pravdy. Maybach-Motorenbau GmbH, jak zní celé jméno společnosti, je hrdá na výrobu těch nejluxusnějších vozidel....

Maybach jako značka automobilů vznikla už v roce 1909, když ji založil Wilhelm Maybach spolu se svým synem Karlem. Maybach vždycky úzce spolupracoval s Daimler Company, zpočátku měl na starosti vývoj a stavbu motorů pro různé modely Mercedesu.

Postupně se tyto dovednosti při stavbě motoru zúročily, protože v roce 1919 společnost vyrobila první prototyp vozu s logem dvojitého M a poté jej představila na autosalonu v Berlíně. To byl pouze výchozí bod pro německého výrobce, který pokračoval ve vylepšování svých vozů až do roku 1940. Ty se staly ochrannou známkou luxusu a nebylo překvapením, že se v jednom z těchto modelů proháněla nějaká královská nebo důležitá postava.

Paralelně se stavbou velmi drahých automobilů si Maybach zachoval své dědictví a pokračoval ve výrobě dieselových motorů pro námořní a kolejová vozidla. Když přišla válka, Maybach se také připojil k válečnému úsilí a vybavil tanky Tiger a Panther motory. Ale na rozdíl od mnoha jiných výrobců automobilů, kteří po válce znovu zahájili výrobu, Maybach nikdy nenavázal tam, kde skončil, přestože ve svém závodě provedl opravu.

O 20 let později byla sloučena se společností, která to všechno začala: Daimler AG, která koupila práva na jméno Maybach. Značka však byla dlouhou dobu odložena, tak dlouho, že mnozí zapomněli, že kdy existovala.

Hrubé probuzení, které se jim dostalo, nastalo v roce 1997, kdy se Mercedes rozhodl vnést do nic netušícího světa velmi zajímavý koncept: Mercedes-Benz Maybach. Překvapení bylo nakonec na Mercedesu, protože vůz měl obrovský úspěch, dost na to, aby přesvědčil tým k sériové výrobě vozu pod logem Maybach.

Počínaje rokem 2000 byla značka Maybach znovu uvedena na trh s luxusním modelem, který byl k dispozici ve dvou velikostech: Maybach 57 a Maybach 62 (čísla udávají délku vozu v decimetrech). V roce 2005 pak přišel 57S s výkonnějším motorem a některými úpravami karoserie, které mu pomohly dosáhnout sportovnějšího vzhledu.

Čím se tato auta liší od jakéhokoli jiného produktu na trhu (kromě směšného množství funkcí na každém autě), je fakt, že téměř každý aspekt vozu je přizpůsobitelný. S téměř dvěma miliony kombinací výbavy lze s jistotou říci, že pokud si pořídíte Maybach, na ulici už žádná podobná nebude.

Maybach tam nechce skončit a oznámil 4 nové modely: 4místné kupé, luxusní SUV crossover, Landaulet convetable a menší sedan. V roce 2005 také ukázali světu velmi stylový prototyp kupé s názvem Exelero.

Zobrazit celý text

Modelové řady aut Maybach

Maybach 57

Maybach 57

Luxury
3 generace
Maybach 62

Maybach 62

Luxury
3 generace
Maybach Landaulet

Maybach Landaulet

Convertible / Luxury
1 generace
Maybach Typ Sw 35, Sw 38 And Sw 42

Maybach Typ Sw 35, Sw 38 And Sw 42

Convertible / Vyšší prémiové
8 generací
Maybach Typ Zeppelin

Maybach Typ Zeppelin

Convertible / Luxury
7 generací
Maybach Typ W6, W6 Dsg And Dsh

Maybach Typ W6, W6 Dsg And Dsh

Convertible / Vyšší prémiové
5 generací
Maybach Typ 12

Maybach Typ 12

Convertible / Luxury
2 generace
Maybach Typ W1, W2, W3, W5 And W5 Sg

Maybach Typ W1, W2, W3, W5 And W5 Sg

Convertible / Roadster & Convertible
7 generací

Novinky a zajímavosti o autech Maybach

Maybach je ztělesněním luxusu na silnicích

Maybach je ztělesněním luxusu na silnicích

článek z 20. 04. 2023

Maybach je luxusní německá automobilová značka, která byla založena v roce 1909. Zpočátku se věnovala výrobě luxusních vozů a motorů pro letadla. V roce 1921 se stala součást...

Top 10 nejdražších vozů Mercedes-Benz všech dob

Top 10 nejdražších vozů Mercedes-Benz všech dob

článek z 12. 06. 2023

Mercedes-Benz je výrobce luxusních automobilů, který již více než sto let vyrábí jedny z nejkvalitnějších vozů. Během své historie vytvořila společnost mnoho ikonických a dra...

Mercedes-Benz zosobňuje komfortní a bezpečné vozy

Mercedes-Benz zosobňuje komfortní a bezpečné vozy

článek z 07. 06. 2023

Když se řekne luxusní a kvalitní automobil, spousta lidí má jasno: Mercedes-Benz. Jedná se o jednu z celosvětově nejproslulejších značek, která má pozoruhodnou minulost i sou...