Michael Schumacher byl stroj na vítězství ve formuli 1


Publikované: 25.01.2023   Kategorie článku: Osobnosti, Sport, Video, Zajímavosti Michael Schumacher byl stroj na vítězství ve formuli 1
Zdroj: Depositephotos, Instagram

Michael Schumacher je bývalý německý automobilový závodník. Které nejvýznamnější mezníky soukromého života i kariéry zažil?
 

Michael Schumacher – dětství a počátky sportovní kariéry

 
Michael Schumacher je považován za nejtalentovanějšího jezdce své generace. Jaká byla jeho cesta za volant rychlých vozů F1?
Michael Schumacher se narodil 3. ledna 1969 v německém městě Hürth. Na svět přišel do rodiny vyučeného kamnáře a zedníka Rolfa a jeho ženy Elisabeth, která provozovala u motokárové trati Kerpen-Horrem kavárnu. Na svět přišel jako první dítě, má ještě mladšího bratra Ralfa.

Ke čtyřem kolům začal tíhnout už jako dítě, rodina totiž bydlela v domku hned u motokárové trati. Proto teprve čtyřletého chlapce otec logicky přivedl právě sem. A ten v tomto sportu záhy „zabodoval“. Hned několikrát se stal mistrem Německa a obhájil i titul vicemistra světa.

Malý hošík měl pověst velmi rychlého jezdce. Pocházel z chudých poměrů a do sportovní kariéry synka investovali rodiče tehdy doslova každou těžce vydělanou marku. Později sám Michael Schumacher vzpomínal, jak dokázal být do sportu zapálený a jak ho vpřed hnala myšlenka na vítězství. Ctižádostivost nepochybně zúročil i v následujících letech.

Svůj první závod F1 Michael Schumacher absolvoval v roce 1991 s týmem Jordan, následně přešel k týmu Benetton. V roce 1992 zvítězil ve svém prvním závodě v Belgii. První mistrovský titul získal už v roce 1994, za rok na to jej úspěšně obhájil. V Benettonu už pak vydržel pouze krátce, od roku 1996 hájil barvy stáje Ferrari.
 

Michael Schumacher – nejvýraznější úspěchy

 
Michael Schumacher svém kontě má převratné motoristické úspěchy. Stal se dokonce vůbec nejúspěšnějším závodníkem v historii formule 1. Jedním z faktorů, který mu k tomu napomohl, je třeba často zmiňovaná brilantní schopnost ovládat automobil na mokru.

Celkem se mu podařilo získat 7 titulů mistra světa, 91 vítězství v závodě, 155 umístění na pódiu, 68 pole position a 77 nejrychlejších kol.
Kolem přelomu tisíciletí byl Michael Schumacher považován za nepřemožitelného závodníka. Jak napovídá dnes zpětný pohled do statistik, tehdy skutečně nenašel nikoho, kdo by se mu vyrovnal. Michael Schumacher tehdy doslova určoval na okruhu tempo. Navíc se dokázal úspěšně adaptovat na změny, které nevyhnutelně i tento sport v čase doprovázaly. Během své kariéry se tak naučil i rozumět technice a později také elektronice.

Nedařilo se mu samozřejmě bezvýhradně, také slavný sportovec si prožil méně úspěšné etapy. V roce 1998 mu titul mistra světa sebral Mika Häkkinen. Kvůli pozůstatkům z dřívější nehody skončil s propíchnutou pneumatikou, což ho dostalo mimo dráhu. Radovat se tak mohl Létající Fin.

Během své sportovní kariéry si nicméně Michael Schumacher vysloužil kontroverzní pověst. Měl nálepku vynikajícího jezdce i maximálního perfekcionisty. Stejně tak jej ovšem mnozí vnímali jako kontroverzní osobnost, která byla poměrně komplikovaná.

Michael Schumacher – závěr kariéry a osudná nehoda

 
V roce 2006 oznámil konec fenomenální kariéry. Nakonec se ještě v roce 2009 za volant monopostu vrátil. Podepsal smlouvu s Mercedes Grand Prix až do roku 2012. Na někdejší úspěchy už se mu ale v plné míře navázat nepodařilo. Se světem rychlých kol se tak Michael Schumacher definitivně rozloučil v roce 2013.

Pomyslného automobilového důchodu si však příliš užít nestihl. Ironií osudu Michael Schumacher přišel k nejvážnějšímu zranění nikoli za volantem. Koncem roku 2013 se vážně zranil při sjezdu neupravené těžké sjezdovky. Podle některých hlasů je to pouze logickým důsledkem přístupu, který ho paradoxně vynesl na výsluní v motosportu.

Od té doby nemá veřejnost o zdravotním stavu slavného závodníka konkrétní informace. Rodina podrobnosti o zdravotním stavu přísně střeží. Proslýchá se, že prognózy někdejšího legendárního závodníka nejsou příznivé.

Jméno rodu Schumacherů však ze startovních listin automobilových závodů nezmizelo. Otcův odkaz dál hrdě reprezentuje Michaelův syn Mick.

Autor: Lukáš Svítil
Hodnocení článku:  


Podobné články dle tagu: ferrari, formule 1, michael schumacher, německo

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

E-mail:

Váš komentář:

Podobné články jako je Michael Schumacher byl stroj na vítězství ve formuli 1


Škoda Octavia – nejoblíbenější auto Čechů

Škoda Octavia – nejoblíbenější auto Čechů

článek z 25. 01. 2023

Jedním z těch absolutně nejoblíbenějších vozů, které se prohánějí po českých silnicích je Škoda Octavia. „Oktávka“ nebo také „Ovce“, jak se jí mnohdy přezdívá, má proto v rod...

Bentley je britská značka luxusních korábů silnic

Bentley je britská značka luxusních korábů silnic

článek z 11. 05. 2023

Bentley je britský výrobce luxusních automobilů a vozů třídy GT. Od svého založení, které proběhlo roku 1919, si získala značka opravdu velký ohlas a prošla řadou zajímavých ...

Bristol: anglický luxus na čtyřech kolech

Bristol: anglický luxus na čtyřech kolech

článek z 18. 04. 2023

Bristol je britská automobilka, která vyrábí luxusní vozy již od roku 1945. Tato značka si získala mnoho fanoušků po celém světě díky svému jedinečnému designu a kvalitnímu z...

BMW: modrobílý znak znamená rychlost a dravost

BMW: modrobílý znak znamená rychlost a dravost

článek z 15. 05. 2023

Německá auta s modrobílým znakem brázdí silnice už téměř 90 let. Jejich oblíbenost dokazují čísla – v minulém roce se prodalo rekordních 2,5 milionu aut této značky. Modro-bí...

Hummer: nekompromisní auto do složitých situací

Hummer: nekompromisní auto do složitých situací

článek z 19. 04. 2023

Hummer je americká automobilová značka, která se proslavila svými velkými, robustními a luxusními terénními vozy. Tento výrobce vozidel se stal synonymem pro nekompromisní vý...

Věděli jste, že král rock'n rollu Elvis Presley miloval Cadillacy?

Věděli jste, že král rock'n rollu Elvis Presley miloval Cadillacy?

článek z 20. 04. 2023

Značka Cadillac je americkou ikonou automobilového průmyslu už celé dekády, přičemž velkou popularitu získala už v padesátých a šedesátých letech minulého století, a to přede...

Jawa 42 Bobber Black Mirror láká promyšleným retro designem

Jawa 42 Bobber Black Mirror láká promyšleným retro designem

článek z 12. 09. 2023

Jawa 42 Bobber Black Mirror dělá svému názvu skutečnou čest. Čím je nová motorka z dílny známé značky zajímavá? Jawa v Indii představuje stylovou novinku v černé Elegantní a ...

Tesla 3 je nejporuchovější auto podle německé společnosti TÜV

Tesla 3 je nejporuchovější auto podle německé společnosti TÜV

článek z 20. 11. 2023

Dost překvapivá zpráva přišla z Německa. Poslední v letošním žebříčku nejporuchovějších aut skončila Tesla Model 3. Spolehlivost hodnotí Němci z TÜV podle reálného technickéh...

Jak se Subaru stalo nejprodávanější značkou v Austrálii?

Jak se Subaru stalo nejprodávanější značkou v Austrálii?

článek z 02. 05. 2023

Původem japonská značka si dokázala vydobýt značnou popularitu napříč světem. Platí to i pro Austrálii. Proč je právě tady Subaru tak populární? Jak si Subaru proklestilo ces...