Michael Schumacher byl stroj na vítězství ve formuli 1


Publikované: 25.01.2023   Kategorie článku: Osobnosti, Sport, Video, Zajímavosti Michael Schumacher byl stroj na vítězství ve formuli 1
Zdroj: Depositephotos, Instagram

Michael Schumacher je bývalý německý automobilový závodník. Které nejvýznamnější mezníky soukromého života i kariéry zažil?
 

Michael Schumacher – dětství a počátky sportovní kariéry

 
Michael Schumacher je považován za nejtalentovanějšího jezdce své generace. Jaká byla jeho cesta za volant rychlých vozů F1?
Michael Schumacher se narodil 3. ledna 1969 v německém městě Hürth. Na svět přišel do rodiny vyučeného kamnáře a zedníka Rolfa a jeho ženy Elisabeth, která provozovala u motokárové trati Kerpen-Horrem kavárnu. Na svět přišel jako první dítě, má ještě mladšího bratra Ralfa.

Ke čtyřem kolům začal tíhnout už jako dítě, rodina totiž bydlela v domku hned u motokárové trati. Proto teprve čtyřletého chlapce otec logicky přivedl právě sem. A ten v tomto sportu záhy „zabodoval“. Hned několikrát se stal mistrem Německa a obhájil i titul vicemistra světa.

Malý hošík měl pověst velmi rychlého jezdce. Pocházel z chudých poměrů a do sportovní kariéry synka investovali rodiče tehdy doslova každou těžce vydělanou marku. Později sám Michael Schumacher vzpomínal, jak dokázal být do sportu zapálený a jak ho vpřed hnala myšlenka na vítězství. Ctižádostivost nepochybně zúročil i v následujících letech.

Svůj první závod F1 Michael Schumacher absolvoval v roce 1991 s týmem Jordan, následně přešel k týmu Benetton. V roce 1992 zvítězil ve svém prvním závodě v Belgii. První mistrovský titul získal už v roce 1994, za rok na to jej úspěšně obhájil. V Benettonu už pak vydržel pouze krátce, od roku 1996 hájil barvy stáje Ferrari.
 

Michael Schumacher – nejvýraznější úspěchy

 
Michael Schumacher svém kontě má převratné motoristické úspěchy. Stal se dokonce vůbec nejúspěšnějším závodníkem v historii formule 1. Jedním z faktorů, který mu k tomu napomohl, je třeba často zmiňovaná brilantní schopnost ovládat automobil na mokru.

Celkem se mu podařilo získat 7 titulů mistra světa, 91 vítězství v závodě, 155 umístění na pódiu, 68 pole position a 77 nejrychlejších kol.
Kolem přelomu tisíciletí byl Michael Schumacher považován za nepřemožitelného závodníka. Jak napovídá dnes zpětný pohled do statistik, tehdy skutečně nenašel nikoho, kdo by se mu vyrovnal. Michael Schumacher tehdy doslova určoval na okruhu tempo. Navíc se dokázal úspěšně adaptovat na změny, které nevyhnutelně i tento sport v čase doprovázaly. Během své kariéry se tak naučil i rozumět technice a později také elektronice.

Nedařilo se mu samozřejmě bezvýhradně, také slavný sportovec si prožil méně úspěšné etapy. V roce 1998 mu titul mistra světa sebral Mika Häkkinen. Kvůli pozůstatkům z dřívější nehody skončil s propíchnutou pneumatikou, což ho dostalo mimo dráhu. Radovat se tak mohl Létající Fin.

Během své sportovní kariéry si nicméně Michael Schumacher vysloužil kontroverzní pověst. Měl nálepku vynikajícího jezdce i maximálního perfekcionisty. Stejně tak jej ovšem mnozí vnímali jako kontroverzní osobnost, která byla poměrně komplikovaná.

Michael Schumacher – závěr kariéry a osudná nehoda

 
V roce 2006 oznámil konec fenomenální kariéry. Nakonec se ještě v roce 2009 za volant monopostu vrátil. Podepsal smlouvu s Mercedes Grand Prix až do roku 2012. Na někdejší úspěchy už se mu ale v plné míře navázat nepodařilo. Se světem rychlých kol se tak Michael Schumacher definitivně rozloučil v roce 2013.

Pomyslného automobilového důchodu si však příliš užít nestihl. Ironií osudu Michael Schumacher přišel k nejvážnějšímu zranění nikoli za volantem. Koncem roku 2013 se vážně zranil při sjezdu neupravené těžké sjezdovky. Podle některých hlasů je to pouze logickým důsledkem přístupu, který ho paradoxně vynesl na výsluní v motosportu.

Od té doby nemá veřejnost o zdravotním stavu slavného závodníka konkrétní informace. Rodina podrobnosti o zdravotním stavu přísně střeží. Proslýchá se, že prognózy někdejšího legendárního závodníka nejsou příznivé.

Jméno rodu Schumacherů však ze startovních listin automobilových závodů nezmizelo. Otcův odkaz dál hrdě reprezentuje Michaelův syn Mick.

Autor: Lukáš Svítil
Hodnocení článku:  


Podobné články dle tagu: ferrari, formule 1, michael schumacher, německo

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

E-mail:

Váš komentář:

Podobné články jako je Michael Schumacher byl stroj na vítězství ve formuli 1


Nejprodávanější auta roku 2022 v České republice

Nejprodávanější auta roku 2022 v České republice

článek z 31. 01. 2023

Pojďme se podívat na nejprodávanější auta roku 2022 v České republice. Žebříček sestavil Svaz dovozců automobilů z nově registrovaných aut v minulém roce. I když čísla napoví...

KTM: z motorek na čtyři kola

KTM: z motorek na čtyři kola

článek z 24. 04. 2023

Značka KTM, která původně vyráběla pouze motocykly, se v posledních letech prosadila také ve výrobě vozidel na čtyřech kolech. Na trh poslala sice pouze jeden model, ale ten ...

5 nejúspornějších automobilů na současném trhu

5 nejúspornějších automobilů na současném trhu

článek z 21. 02. 2023

Přestože jsou automobily nezbytnou součástí současné společnosti, mají negativní dopad na životní prostředí. Vzhledem k ceně benzínu a rostoucím obavám o životní prostředí se...

Subaru Outback versus Subaru Forester: Srovnání těchto dvou oblíbených modelů

Subaru Outback versus Subaru Forester: Srovnání těchto dvou oblíbených modelů

článek z 27. 04. 2023

Foto: Depositphotos Modely Outback a Forester patří mezi nejoblíbenější vozy japonské značky Subaru a také mezi vůbec nejprodávanější SUV na trhu. Pokud hledáte spolehlivé SU...

Volvo v historii překvapilo svou bezpečností i několika prvenstvími

Volvo v historii překvapilo svou bezpečností i několika prvenstvími

článek z 20. 04. 2023

Švédská automobilová značka Volvo je kromě běžných SUV či sedanů populární také díky výrobě nákladních vozidel. V minulosti byla vůbec nejbezpečnější automobilkou. A to v dob...

Škoda Favorit začala moderní éru osobních automobilů

Škoda Favorit začala moderní éru osobních automobilů

článek z 24. 01. 2023

Škoda Favorit má za sebou již několik desítek let dlouhou historii. Aby také ne, když se jedná o automobil, který v Česku započal moderní éru vozů na čtyřech kolech. Škoda Fa...

Proč je Dacia Sandero miláčkem Jamese Maye a proč by mohla být i vaším ideálním autem?

Proč je Dacia Sandero miláčkem Jamese Maye a proč by mohla být i vaším ideálním autem?

článek z 20. 03. 2023

Dacia Sandero je automobil, který se vyznačuje svou cenovou dostupností, spolehlivostí a praktičností. To jsou vlastnosti, které ocenil i James May z Top Gearu, který se stal...

10 důvodů, proč je Subaru ideální volbou pro milovníky dobrodružství

10 důvodů, proč je Subaru ideální volbou pro milovníky dobrodružství

článek z 02. 05. 2023

Subaru může být skvělou volbou pro příští auto, které se rozhodnete si pořídit. Proč je perfektní pro milovníky dobrodružství? Známe ty nejdůležitější důvody. Proč se spolehn...

Lexus: japonská verze lu(e)xusu na čtyřech kolech

Lexus: japonská verze lu(e)xusu na čtyřech kolech

článek z 19. 04. 2023

Lexus je japonská luxusní automobilová značka, která vznikla v roce 1989 jako divize automobilového výrobce Toyota. Lexus se snaží kombinovat japonskou preciznost a kvalitu s...