Michael Schumacher byl stroj na vítězství ve formuli 1


Publikované: 25.01.2023   Kategorie článku: Osobnosti, Sport, Video, Zajímavosti Michael Schumacher byl stroj na vítězství ve formuli 1
Zdroj: Depositephotos, Instagram

Michael Schumacher je bývalý německý automobilový závodník. Které nejvýznamnější mezníky soukromého života i kariéry zažil?
 

Michael Schumacher – dětství a počátky sportovní kariéry

 
Michael Schumacher je považován za nejtalentovanějšího jezdce své generace. Jaká byla jeho cesta za volant rychlých vozů F1?
Michael Schumacher se narodil 3. ledna 1969 v německém městě Hürth. Na svět přišel do rodiny vyučeného kamnáře a zedníka Rolfa a jeho ženy Elisabeth, která provozovala u motokárové trati Kerpen-Horrem kavárnu. Na svět přišel jako první dítě, má ještě mladšího bratra Ralfa.

Ke čtyřem kolům začal tíhnout už jako dítě, rodina totiž bydlela v domku hned u motokárové trati. Proto teprve čtyřletého chlapce otec logicky přivedl právě sem. A ten v tomto sportu záhy „zabodoval“. Hned několikrát se stal mistrem Německa a obhájil i titul vicemistra světa.

Malý hošík měl pověst velmi rychlého jezdce. Pocházel z chudých poměrů a do sportovní kariéry synka investovali rodiče tehdy doslova každou těžce vydělanou marku. Později sám Michael Schumacher vzpomínal, jak dokázal být do sportu zapálený a jak ho vpřed hnala myšlenka na vítězství. Ctižádostivost nepochybně zúročil i v následujících letech.

Svůj první závod F1 Michael Schumacher absolvoval v roce 1991 s týmem Jordan, následně přešel k týmu Benetton. V roce 1992 zvítězil ve svém prvním závodě v Belgii. První mistrovský titul získal už v roce 1994, za rok na to jej úspěšně obhájil. V Benettonu už pak vydržel pouze krátce, od roku 1996 hájil barvy stáje Ferrari.
 

Michael Schumacher – nejvýraznější úspěchy

 
Michael Schumacher svém kontě má převratné motoristické úspěchy. Stal se dokonce vůbec nejúspěšnějším závodníkem v historii formule 1. Jedním z faktorů, který mu k tomu napomohl, je třeba často zmiňovaná brilantní schopnost ovládat automobil na mokru.

Celkem se mu podařilo získat 7 titulů mistra světa, 91 vítězství v závodě, 155 umístění na pódiu, 68 pole position a 77 nejrychlejších kol.
Kolem přelomu tisíciletí byl Michael Schumacher považován za nepřemožitelného závodníka. Jak napovídá dnes zpětný pohled do statistik, tehdy skutečně nenašel nikoho, kdo by se mu vyrovnal. Michael Schumacher tehdy doslova určoval na okruhu tempo. Navíc se dokázal úspěšně adaptovat na změny, které nevyhnutelně i tento sport v čase doprovázaly. Během své kariéry se tak naučil i rozumět technice a později také elektronice.

Nedařilo se mu samozřejmě bezvýhradně, také slavný sportovec si prožil méně úspěšné etapy. V roce 1998 mu titul mistra světa sebral Mika Häkkinen. Kvůli pozůstatkům z dřívější nehody skončil s propíchnutou pneumatikou, což ho dostalo mimo dráhu. Radovat se tak mohl Létající Fin.

Během své sportovní kariéry si nicméně Michael Schumacher vysloužil kontroverzní pověst. Měl nálepku vynikajícího jezdce i maximálního perfekcionisty. Stejně tak jej ovšem mnozí vnímali jako kontroverzní osobnost, která byla poměrně komplikovaná.

Michael Schumacher – závěr kariéry a osudná nehoda

 
V roce 2006 oznámil konec fenomenální kariéry. Nakonec se ještě v roce 2009 za volant monopostu vrátil. Podepsal smlouvu s Mercedes Grand Prix až do roku 2012. Na někdejší úspěchy už se mu ale v plné míře navázat nepodařilo. Se světem rychlých kol se tak Michael Schumacher definitivně rozloučil v roce 2013.

Pomyslného automobilového důchodu si však příliš užít nestihl. Ironií osudu Michael Schumacher přišel k nejvážnějšímu zranění nikoli za volantem. Koncem roku 2013 se vážně zranil při sjezdu neupravené těžké sjezdovky. Podle některých hlasů je to pouze logickým důsledkem přístupu, který ho paradoxně vynesl na výsluní v motosportu.

Od té doby nemá veřejnost o zdravotním stavu slavného závodníka konkrétní informace. Rodina podrobnosti o zdravotním stavu přísně střeží. Proslýchá se, že prognózy někdejšího legendárního závodníka nejsou příznivé.

Jméno rodu Schumacherů však ze startovních listin automobilových závodů nezmizelo. Otcův odkaz dál hrdě reprezentuje Michaelův syn Mick.

Autor: Lukáš Svítil
Hodnocení článku:  


Podobné články dle tagu: ferrari, formule 1, michael schumacher, německo

Přidat komentář


Jméno a příjmení:

E-mail:

Váš komentář:

Podobné články jako je Michael Schumacher byl stroj na vítězství ve formuli 1


Auto tuning skrývá mnoho skvělých možností. Jaké to jsou?

Auto tuning skrývá mnoho skvělých možností. Jaké to jsou?

článek z 02. 06. 2023

Tuning automobilů umožňuje majitelům aut vyjádřit svou individualitu prostřednictvím efektního vzhledu vozu. Nicméně moderní přístup k tuningu vozidel už není pouze o změně d...

Fólie na auto nejenže vylepší vzhled vašeho auta, ale i ho chrání

Fólie na auto nejenže vylepší vzhled vašeho auta, ale i ho chrání

článek z 22. 06. 2023

Fólie na auto jsou stále populárnější způsob, jak přizpůsobit a vylepšit vzhled vašeho vozidla. Existuje mnoho důvodů, proč byste mohli chtít na své auto přidat fólii, ať už ...

Auta, která dokázala posouvat limity v maximálních rychlostech

Auta, která dokázala posouvat limity v maximálních rychlostech

článek z 07. 07. 2023

To, že automobilky a nejen ony rády pokořují rychlostní limity, je všeobecně známo. V tomto článku si představíme 5 klenotů, které se ve své době zapsaly do historie. Mercede...

Odvážný experiment jménem Scion: Jak mladá značka ovlivnila automobilový svět

Odvážný experiment jménem Scion: Jak mladá značka ovlivnila automobilový svět

článek z 09. 05. 2023

Scion značka založena v roce 2002 jako dceřiná společnost Toyoty a jejím hlavním cílem bylo přilákat mladší generaci zákazníků, kteří hledali stylové, cenově dostupné a spole...

Ford F-150: Dlouholetý favorit mezi americkými pick-upy

Ford F-150: Dlouholetý favorit mezi americkými pick-upy

článek z 06. 03. 2023

V Americe na ně můžete narazit prakticky na každé silnici. Pickup Ford F-‍150 patří k ikonickým modelům této automobilky, a v upravených variantách se vyrábí i dnes. Histori...

DJ Mike Trafik o autech, gastronomii i PSH

DJ Mike Trafik o autech, gastronomii i PSH

článek z 16. 09. 2023

DJ Mike Trafik je známý spolutvůrce zvuku českého hip-hopu a vyhledávaný hudební producent, ale i majitel skvělé restaurace ve Vršovících. Rozhovor se točil kolem všeho možné...

Alfa Romeo 33 Stradale: jedinečnost dostala nové jméno

Alfa Romeo 33 Stradale: jedinečnost dostala nové jméno

článek z 18. 09. 2023

Alfa Romeo 33 Stradale patří mezi nejikoničtější sportovní vozy historie. Turínská automobilka se nyní rozhodla přijít s moderní verzí této legendy a již první pohled na ní j...

Hyundai patří mezi nejoblíbenější značky aut Čechů

Hyundai patří mezi nejoblíbenější značky aut Čechů

článek z 20. 04. 2023

Hyundai je jihokorejská automobilová značka, která byla založena v roce 1967. Značka se dnes řadí mezi největší výrobce automobilů na světě a její vozy jsou prodávány v mnoha...

Tři nejlegendárnější vozy značky Jaguar

Tři nejlegendárnější vozy značky Jaguar

článek z 07. 06. 2023

Značka Jaguar je tradičně spojená s rychlými vozy ve sportovním a velmi působivém a mnohdy také nadčasovém designu. Vedle těchto modelů však značka nabízí i relativně konzerv...