Samsung automobily


ZenvoPro většinu lidí na světě je jméno Samsung synonymem pro výrobu elektroniky. Faktem ale je, že lidé z jihokorejského Samsungu jsou už nějakou dobu zapojeni do automobilového průmyslu. A i když nejsou tak známí jako Kia, Hyundai nebo SsangYong, dokázal se Samsung Motors na trhu prosadit....

Samsung Motors byl založen v roce 1994. O čtyři roky později představili první model. Situaci však notně zkomplikovala finanční krize, která se rozlila po celém asijském kontinentu. A tak byl Samsung nucen hledat partnera, kterého našel ve francouzském Renaultu. V roce 2000 koupili Francouzi 70 procent akcií za 512 milionů dolarů.

Kun Hee Lee, zakladatel impéria Samsung, se rozhodl vstoupit do své společnosti v oblasti výroby automobilů, protože si myslel, že ji bude dodávat s pomocí svých dalších dceřiných společností Samsung Electrics a Samsung Electronics. Papírově to nebyl špatný nápad, ale jakmile přišla krize, byl nucen prodat.

V té době se zdálo, že o transakci má zájem několik korejských automobilek, včetně Daewoo a Hyundai, ale nakonec to vyhrál Renault, zejména kvůli úzké vazbě mezi Samsungem a Nissanem, jehož byl Renault nyní hlavním akcionářem. Partnerství společnosti Nissan se společností Samsung zahrnovalo motory a technickou podporu a také cenné odborné znalosti.

To znamená, že dnes většina modelů, které se objevily pod značkou Samsung, vychází ze stávajících modelů Nissan. Například SM3 je založen na Nissanu Bluebird, SM5 na Nissanu Cefiro a Nissanu Maxima a SM7 na Nissanu Teana.

To, co Renault udělal, mělo malý vliv na značku obecně a analytici si myslí, že Samsung funguje pouze jako způsob, jak Francouzi prorazit na asijský automobilový trh. Bez ohledu na to, jakou roli právě hraje ve výrobě automobilů, bude Renault i nadále držet značku Samsung až do roku 2020 kvůli licenční smlouvě.

Zobrazit celý text

Modelové řady aut Samsung

Samsung Sm 7

Samsung Sm 7

Velké
1 generace
Samsung Sm 5

Samsung Sm 5

Velké
2 generace
Samsung Sm 3

Samsung Sm 3

Střední
1 generace

Novinky a zajímavosti o autech Samsung

Samsung má políčeno i na auta a kamiony

Samsung má políčeno i na auta a kamiony

článek z 13. 06. 2023

Samsung je jednou z největších a nejznámějších značek technologického průmyslu. Mnozí však možná nevědí, že se společnost Samsung rozhodla vstoupit i do automobilového průmys...

Lucid Motors je nová krev v automobilovém průmyslu

Lucid Motors je nová krev v automobilovém průmyslu

článek z 17. 05. 2023

Lucid Motors je relativně nová americká automobilová značka, která se specializuje na výrobu luxusních elektromobilů. Značka byla založena v roce 2007 pod názvem Atieva, ale ...