Wiesmann automobily


ZenvoWiesmann je splněný sen dvou bratrů o tom, jak vyrábět auta. Dva němečtí bratři Martin a Friedhelm Wiesmann jako děti snili o závodění a rychlých autech. Chtěli postavit svůj vlastní skvělý sporťák. Jejich umanutou myšlenkou je a zůstává vyrobit sportovní vůz s klasickým elegantním vzhledem a vyváženým výkonem....

Filosofií společnosti Wiesmann je vymyslet a vyrobit auto, které se přilepí k silnici jako gekon ke zdi. Odtud také pochází logo firmy, které znázorňuje gekona. I když jde v automobilovém průmyslu o relativně novou společnost, už je známá tím, že vyrábí rychlá a okázalá vozidla, čímž si zajistila místo mezi exkluzivními výrobci automobilů.

Wiesmann začínal jako zakázkový výrobce pevných střech pro kabriolety a v tomto oboru působí dodnes. Jejich automobilová historie však začala v roce 1985, kdy si během autosalonu v Essenu oba bratři uvědomili, že vystaveným sportovním vozům chybí podle jejich názoru jedna z nejdůležitějších ingrediencí: vášeň. Vydali se tedy na cestu k vytvoření vlastního sportovního vozu s fascinujícím staromódním tvarem, ale s nejmodernější technologií.

V roce 1986 byla dokončena jejich první vývojová fáze a nyní měli téměř hotový podvozek. Testy probíhaly a o rok později měli svůj první roadster Wiesmann. V roce 1988 otevřeli svou první továrnu a poprvé se představili jako výrobce automobilů na letošním autosalonu v Essenu.

V roce 1991 Wiesmann staví svůj závod v Telgenkampu v Dülmenu a o 2 roky později společnost vystavuje svůj první vůz: Wiesmann MF3 Roadster.

Vůz měl komponenty motoru a převodovky od BMW a vzhledem k okamžitému úspěchu modelu na německém trhu se Wiesmann rozhodl pokračovat v partnerství s BMW dodnes.

Během IAA 2005 ve Frankfurtu představila puristická společnost sportovních vozů nový přírůstek do své řady, GT MF4. V roce 2008 se dva zakládající bratři rozhodli, že staré ústředí v Telegenkampu v Dulmenu by mělo dostat novou modernizaci v souladu s exkluzivistickou filozofií jejich společnosti.

Postavili tedy futuristickou architektonickou strukturu v podobě svého stávajícího zařízení, které je vyrobeno z oceli a skla a připomíná gekona. Společnost to nazývá „skleněná manufaktura“. Vzhledem k tomu, že rozvoj podnikání německého výrobce automobilů jde docela dobře, uvažovali také o vstupu na severoamerický automobilový trh v roce 2010.

Mezitím, než se společnost připraví na tento velký krok vpřed, je továrna se 100 zaměstnanci připravena na frankfurtském autosalonu v roce 2009 představit nový model, Wiesmann MF5 Roadster.

Zobrazit celý text

Modelové řady aut Wiesmann

Wiesmann Gt Mf4-cs

Wiesmann Gt Mf4-cs

Kupé / Exotic
1 generace
Wiesmann Mf5 Roadster

Wiesmann Mf5 Roadster

Convertible / Exotic
2 generace
Wiesmann Gt Mf5

Wiesmann Gt Mf5

Kupé / Exotic
2 generace
Wiesmann Gt Mf4

Wiesmann Gt Mf4

Kupé / Exotic
2 generace
Wiesmann Gt Mf4-s

Wiesmann Gt Mf4-s

Kupé / Exotic
1 generace
Wiesmann Mf4 Roadster

Wiesmann Mf4 Roadster

Convertible / Exotic
2 generace
Wiesmann Mf4-s Roadster

Wiesmann Mf4-s Roadster

Convertible / Exotic
1 generace

Novinky a zajímavosti o autech Wiesmann

Wiesmann vyrábí originální sportovní auta

Wiesmann vyrábí originální sportovní auta

článek z 09. 06. 2023

Wiesmann je malá německá automobilová značka, která se specializuje na výrobu luxusních sportovních vozů. Společnost byla založena v roce 1988 bratry Martinem a Friedhelm Wie...