Isuzu automobily


ZenvoNázev Isuzu zní jako jméno nějakého biomechanického superhrdiny, jde ale o japonského výrobce středně velkých nákladních vozidel. Automobilka Isuzu je poměrně stará, existuje totiž už 90 let. Počátky společnosti Isuzu se velmi podobají vzniku ostatních asijských výrobců aut, protože využily výhodných podmínek pro svůj růst. Ještě před vznikem Isuzu existovala společnost Tokio Ishikawajima Shipbuilding and Engineering Company, která už v roce 1910 plánovala rozšířit svoji nabídku o automobily....

Svůj první nákladní vůz představila v roce 1918. Krátce poté udělala společnost další velký krok k sériové výrobě vlastních nákladních automobilů – získala licenci na výrobu aut od automobilky Wolseley se sídlem ve Velké Británii. Tím také položila základ dlouhodobé spolupráce s řadou zahraničních společností.

Společnost vyrobila svůj první automobil v roce 1922. Navzdory poměrně ranému vývoji vozidla nebylo ještě zdaleka bezchybné. Po 13 letech technologického skoku a neustálého vylepšování produktů se společnost potýká s úkolem vyrobit autobus. Jejich prototyp z roku 1935 byl první svého druhu v Japonsku, vybavený vzduchovými brzdami a motorem umístěným pod podlahou.

O dva roky později a po několika fúzích a rozpadech byla založena společnost Tokyo Jidosha Kogyo Company, která znamenala výchozí bod pro budoucí aktivity společnosti Isuzu s důrazem na vývoj dieselových motorů. Koncem 40. let společnost dobře expandovala na trh středních a těžkých nákladních vozidel; přijalo jméno řeky Isuzu, což znamená „padesát zvonů zvonících v harmonii a oslavách“.

Pokud jde o „harmonii a oslavu“, zařízení Isuzu funguje v extrémních mrazech na japonské antarktické observační základně od roku 1955. O čtyři roky později společnost dodala světově první dvoutunový lehký nákladní vůz s řízením. postranní vzhled řady N. Růst přilákal investory, mezi nimi General Motors, se kterými společně vyráběla modely jako Buick Opel a Chevrolet Luv, první vozy Isuzu, které se dostaly na severoamerické trhy.

Další nárůst zájmu o Isuzu přiměl GM k posílení partnerství s japonským výrobcem automobilů a odemknutí průchodu na půdu USA. Americká společnost Isuzu Motors Inc. byla založena v roce 1983, aby pomohla společnosti v jejím vytouženém dobytí světa. V průběhu 80. let Isuzu sklidilo ve své domovině velký ohlas, protože bylo oceněno více než 20 trofejemi za dobrý design od japonského ministerstva mezinárodního obchodu a průmyslu. Výroba nákladních vozidel rovněž dosáhla hranice 3 milionů kusů, čímž překonala výrobce jako Daimler-Benz a společnost Isuzu se stala největším světovým výrobcem nákladních vozidel.

90. léta přinesla nové úspěchy uvedením modelů Trooper a Rodeo, které vyhrálo třikrát za sebou Alcan Winter Rally. Představení novějších vozidel, jako je Axiom, a lepší technologie, jako je společně vyvinutý vstřikovací systém Duramax, podporují Isuzu v udržení jeho výsadního postavení na americkém trhu. Společnost Isuzu, která je v současnosti součástí skupiny GM, stále patří mezi největší dodavatele středně těžkých nákladních vozidel a pick-upů. Kromě svého rozsáhlého zastoupení v USA a podílu na trhu je Isuzu široce známé pro své nízké ceny, přičemž cenová dostupnost je jedním z hlavních atributů jeho vozidel.

Zobrazit celý text

Modelové řady aut Isuzu

Isuzu Rodeo / D-max

Isuzu Rodeo / D-max

Truck / Střední SUV
5 generací
Isuzu I-series

Isuzu I-series

Truck / Střední SUV
2 generace
Isuzu Mu-7

Isuzu Mu-7

SUV / Velké SUV
1 generace
Isuzu Ascender

Isuzu Ascender

SUV / Velké SUV
1 generace
Isuzu Axiom

Isuzu Axiom

SUV / Střední SUV
1 generace
Isuzu Amigo Cabrio

Isuzu Amigo Cabrio

Convertible / Střední SUV
1 generace
Isuzu Trooper 3 Doors

Isuzu Trooper 3 Doors

SUV / Střední SUV
1 generace
Isuzu Trooper 5 Doors

Isuzu Trooper 5 Doors

SUV / Střední SUV
1 generace
Isuzu Amigo 3 Doors

Isuzu Amigo 3 Doors

Hatchback / Střední SUV
1 generace
Isuzu Hombre Crew Cab

Isuzu Hombre Crew Cab

Truck / Střední SUV
1 generace
Isuzu 117 Coupe

Isuzu 117 Coupe

Kupé / Kupé
1 generace