Mercedes benz automobily


ZenvoOtcové zakladatelé značky Mercedes-Benz vlastně zodpovídají za vznik spalovacího motoru, což znamená, že prakticky vynalezli automobil. Mercedes-Benz jakožto německý výrobce luxusních vozů existuje už více než sto let. Celou tu dobu se nechá unášet různými módními vrtochy, které automobilové historie přinesla. A velmi úspěšně....

Kdysi před mnoha desetiletími byly v módě mahagonové vycházkové hole a cylindry. Tehdy měli dva muži Karl Benz a Gottlieb Daimler spoustu práce s osvobozováním světa od koňské dopravy. Prototyp moderního spalovacího motoru nebyla týmová práce těch dvou, ale výsledek nezávislého a synchronního výzkumu a vývoje. A pokud máme věřit historickým pramenům, ačkoli žili oba dva v jižním Německu, tak se nikdy osobně nesetkali.

Navzdory rovnému podílu obou inženýrů na přispění k vývoji čtyřdobého zážehového motoru, byl to Gottlieb Daimler, kdo získal více pozornosti, která nakonec vedla ke světově rozšířené slávě. Po úspěšných výsledcích Daimleru v závodech se bohatý rakouský obchodník jménem Emil Jellinek začal zajímat o vozy z Unterturkheimu. Práce Daimlera a jeho hlavního inženýra Wilhelma Maybacha Jellineka potěšila do té míry, že se obrátil na oba s obchodním návrhem: výměnou za změnu názvu z Daimler na Mercedes – jméno dcery Jellinekové – bude objednáno velké množství vozů a právo na změnu designu vozu a také právo na další prodej vozidel v některých evropských zemích, včetně Rakouska, Francie a Belgie.

Ještě dlouho před vypuknutím první světové války si Gotllieb Daimler vydobyl reputaci svými vozidly, která byla lepší než Benz. Poslední jmenovaný se však snažil držet krok a dokázal se držet blízko Daimlerova ocasu. V roce 1908 se oba výrobci podělili o stupně vítězů s výhrami ve Velké ceně Francie.

Poté, co během první světové války přestavěli své továrny, aby vyhověly požadavkům armády, spojila tyto dva rivaly řada okolností, diktovaných nejistým ekonomickým postavením a nemožností vlastní podpory. V roce 1926 se tak Daimlerův Motorengesellshaft sloučil s Benz & Cie a přeměnil se na větší Daimler – Benz AG.

Od té doby jsou vozy Mercedes-Benz jedny z nejlepších vozů na světě a jsou symbolem dokonalé kvality a špičkového inženýrství. Ve skutečnosti jsou muži za značkou zodpovědní za vývoj bezpočtu vylepšení, která pokrývají každý centimetr anatomie vozu.

Přestože byl Mercedes – Benz široce kritizován za údajné nucené zaměstnávání a porušování lidských práv během druhé světové války, podařilo se mu vybudovat automobilové impérium silně podporované některými zdaleka neprůměrnými klienty společnosti, jako jsou státní lídři. , mediální magnáti a směšně bohaté rodiny.

Mercedes – Benz se proslavil zejména svými limuzínami, z nichž většinu lze vidět ve většině filmů od doby, kdy se bratři Lumierové proslavili svým „malým“ vynálezem zvaným kinematografie. Jako by vynikající kvalita produktů a světová sláva nestačily, tým Mercedes – Benz také zplodil spoustu inovací, z nichž mnohé cílí na jednoduchý čtyřválcový motor.

28 let poté, co Otto odhalil svůj prototyp čtyřdobého benzínového motoru, Wilhelm Maybach zdokonalil svůj nápad a postavil motor pro Daimler, který se měl používat pouze na lodích. Vývoj motoru, který by nakonec poháněl pozemní, vodní a vzdušná vozidla splňující sen Daimleru, trval asi 8 let, než byl namontován do modelu Daimler Phoenix, prvního vozidla na světě, které bylo vybaveno takovým motorem.

Mezitím byl Karl Benz zaneprázdněn prací na čtyřválcovém motoru s vodorovně protilehlými písty jako vylepšení jeho kontradesignu z roku 1897. Rok 1900 viděl vydání vylepšeného kontramotoru a dokončení Benzovy práce v té době. Některé z výhod, které měl horizontální design oproti svému in-line protějšku, se týkaly prostoru a dynamiky. Protilehlé horizontální umístění a pořadí střelby pístů znamenalo velmi málo vibrací, nižší těžiště a také více prostoru pro montáž dalších zařízení, jako jsou turbo nebo kompresory.

Počátek 20. století přinesl druhou sérii technických inovací s vývojem Maybachovy konstrukce „kladivového“ motoru pro Daimler, který si vysloužil své jméno díky bočním sacím a výfukovým ventilům ovládaným dvěma vačkovými hřídeli; Daimler také přišel s Simplexem v roce 1902, závodním vozem poháněným řadovým čtyřválcovým motorem, který měl horní sací ventily a výfukové ventily poháněné tyčí. Pro zajištění nízkých pracovních teplot se konstrukce Simplex mohla pochlubit také dvojitými stěnami válců, které umožňují rovnoměrný průtok chladicí vody co nejblíže ke zdroji tepla.

Počátky hybridních vozidel nejsou tak nedávné, jak by se mohlo zdát. Ve skutečnosti je lze vysledovat až do roku 1900, kdy byla uvedena řada Mercedes Mixte. Tyto vozy používaly motory o výkonu 45 nebo 70 koní k pohonu elektrických generátorů. K přeměně získané elektrické energie na hnací sílu pak bylo použito speciální zařízení, neboli „rozbočovač“. Vozidla, vyrobená společností DMG (Daimler Mottorengesellshaft), byla ve své době docela hitem, protože vyhrála závody, jako je Exelberg.

Mercedes-Benz má na svědomí i překonání řady rychlostních rekordů, mezi nimiž je pravděpodobně nejpozoruhodnější překonání hranice 200 km/h. Myšlenka na vozidlo, které by mohlo dosáhnout takové rychlosti již v roce 1909, se dnes zdá přitažené za vlasy, ale Benzův Lightning je toho důkazem. Takový výkon bylo možné dosáhnout pouze tehdy, když došlo k nárůstu zdvihového objemu, ai přes své chudé jméno byl Lightning monstrum poháněné 21,5 litrovým motorem.

Po několika dalších vylepšeních, jako je zavedení 3-ventilových motorů s dvojitým zapalováním a 4-ventilových motorů, DMG vstoupilo do éry turbodmychadel. Počáteční zapojení společnosti do konstrukce leteckých motorů se vyplatilo v roce 1921, kdy Paul Daimler vyvinul motor založený na leteckých konstrukcích z první světové války.

Pokud jde o dieselová nákladní auta, Benz to udělal jako první. Dieselový motor OB 2 byl odhalen v roce 1923 a v roce 1924 byl uveden na trh první dieselový nákladní automobil na světě. Brzy poté, co se Daimler a Benz spojili v ziskovém kolotoči brilantních vynálezů, měl v roce 1936 premiéru model 260 D: byl to první osobní vůz na světě s dieselovým pohonem. Podle očekávání bude následovat několik vylepšení na 260 D. Snahu německého výrobce o štíhlejší dieselové motory však brzy zbrzdila vypuknutí druhé světové války.

Po nucené a nanejvýš nevítané přestávce od výroby osobních automobilů a výzkumu motorů během války, Mercedes – Benz obnovil svou činnost a v roce 1946 uvedl na trh model 170 V. Na základě 260 D, čtyřválcového motoru 1,7 byl vybaven Před uvedením 170 D v roce 1949, vozu, který znovu podnítil zájem zákazníků o značku a zároveň zajistil návrat společnosti.

Během 50. let vyráběl Mercedes – Benz některé ze svých vůbec nejlépe vypadajících vozů, jako jsou 190 a 300 SL. Prvním byl kompaktní roadster, který sklidil uznání po stanovení nového světového dieselového rekordu v roce 1959. Druhým jmenovaným není nikdo jiný než slavný model s racčími křídly, který se zjevně vrací na scénu prostřednictvím modelu SLC, který ještě nebyl odhalen. Kromě ohromujícího vzhledu byl 300 SL prvním sériovým vozidlem, které těžilo z rané technologie vstřikování paliva.

Když přišla 80. léta, svět se již začal zajímat o dopady emisí CO2 a celkové znečištění automobilů. Mercedes – Benz byl mezi prvními, kteří splnili předpisy zavedením třícestného katalyzátoru s uzavřenou smyčkou v roce 1985. Díky této a několika výměnám olejového filtru, jako je snadný přístup shora, šla vozidla Mercedes – Benz ještě dále. být ještě pokročilejší.

Počátkem 90. let se jejich řada dieselových vozů zcela přeorientovala na čtyřventilové sací/výfukové systémy a karburátory byly vynechány ve prospěch systémů vstřikování paliva. O několik let později se Mercedes – Benz přesunul do vývoje kompresorů, což se mu podařilo uvedením modelu C 230 Kompressor.

Poté, co Mercedes zahájil novou éru v technologii mechanického přeplňování, překročil nové hranice vydáním nových konstrukčních konceptů a převratných designů. Systém BlueTec odhalený v roce 2005 byl vyvinut pouze s jediným vědomím: snížení emisí CO2, dosažení dosažené díky použití SCR (Selective Catalytic Reduction). Ke dvěma dalším významným událostem došlo ve stejném roce, kdy byl uveden na trh motor A 200 Turbo pro A-Klasse a organicky vyhlížející koncept Bionic.

Mercedes – Benz jako první montoval do svých vozů systémy ABS a ESP a v poslední době skutečně překročil hranici s motorem DiesOtto, který měl premiéru na autosalonu ve Frankfurtu v roce 2004. DiesOtto se může pochlubit variabilními spalovacími komorami a zároveň poskytuje výhody benzínového i naftového pohonu. Jeho CAI (Controlled Auto Ignition) umožňuje, aby zapalovací svíčky přestaly žhnout při vyšších teplotách, když lze palivo, v tomto případě benzín, zapálit stejným způsobem jako naftu. Cesta, kterou se výzkumníci vydali k dosažení variabilních spalovacích komor, zůstává dosud odhalena, i když je jisté, že bude zveřejněna za několik let, kdy DiesOtto pravděpodobně začne nahrazovat běžné motory.

Zobrazit celý text

Modelové řady aut Mercedes benz

Mercedes Benz C-klasse All-terrain

Mercedes Benz C-klasse All-terrain

Kombi / Kompaktní
1 generace
Mercedes Benz C-klasse And Predecessors

Mercedes Benz C-klasse And Predecessors

Kombi / Nižší prémiové
10 generací
Mercedes Benz C-klasse T-modell

Mercedes Benz C-klasse T-modell

Kombi / Nižší prémiové
15 generací
Mercedes Benz Citan

Mercedes Benz Citan

Van / Střední
1 generace
Mercedes Benz Cls-klasse

Mercedes Benz Cls-klasse

Kupé / Střední prémiové
6 generací
Mercedes Benz Eqa

Mercedes Benz Eqa

SUV / Střední SUV
1 generace
Mercedes Benz Eqb

Mercedes Benz Eqb

SUV / Střední SUV
1 generace
Mercedes Benz Eqe

Mercedes Benz Eqe

SUV / Kompaktní
1 generace
Mercedes Benz Eqs

Mercedes Benz Eqs

SUV / Vyšší prémiové
1 generace
Mercedes Benz E-klasse And Predecessors

Mercedes Benz E-klasse And Predecessors

Kombi / Střední prémiové
20 generací
Mercedes Benz E-klasse Cabriolet And Predecessors

Mercedes Benz E-klasse Cabriolet And Predecessors

Convertible / Kupé Cabrio
9 generací
Mercedes Benz Gla

Mercedes Benz Gla

SUV / Crossover
3 generace
Mercedes Benz Gls Maybach

Mercedes Benz Gls Maybach

SUV / Luxury
1 generace
Mercedes Benz S-class Maybach

Mercedes Benz S-class Maybach

Kupé / Luxury
3 generace
Mercedes Benz S-klasse And Predecessors

Mercedes Benz S-klasse And Predecessors

Kupé / Roadster & Convertible
21 generací
Mercedes Benz Vito

Mercedes Benz Vito

Van / Velké MPV
1 generace
Mercedes Benz Cla Klasse

Mercedes Benz Cla Klasse

Kupé / Entry Premium
3 generace
Mercedes Benz Cla Shooting Brake

Mercedes Benz Cla Shooting Brake

Kombi / Kompaktní
2 generace
Mercedes Benz Eqc

Mercedes Benz Eqc

SUV / Střední SUV
1 generace
Mercedes Benz Eqv

Mercedes Benz Eqv

Van / Velké MPV
1 generace
Mercedes Benz Glb

Mercedes Benz Glb

SUV / Střední SUV
1 generace
Mercedes Benz Glc Class

Mercedes Benz Glc Class

SUV / Crossover
2 generace
Mercedes Benz Glc Class Coupe

Mercedes Benz Glc Class Coupe

SUV / Střední SUV
2 generace
Mercedes Benz Gle-class

Mercedes Benz Gle-class

SUV / Střední SUV
2 generace
Mercedes Benz Gle-class Coupe

Mercedes Benz Gle-class Coupe

SUV / Střední SUV
2 generace
Mercedes Benz Gls-class

Mercedes Benz Gls-class

SUV / Velké SUV
2 generace
Mercedes Benz V-class And Predecessors

Mercedes Benz V-class And Predecessors

Van / Velké MPV
3 generace
Mercedes Benz A-class Sedan

Mercedes Benz A-class Sedan

Kompaktní
2 generace
Mercedes Benz A-klasse

Mercedes Benz A-klasse

Hatchback / Kompaktní
8 generací
Mercedes Benz B-klasse

Mercedes Benz B-klasse

Van / Malé SUV
5 generací
Mercedes Benz C-class Cabriolet

Mercedes Benz C-class Cabriolet

Convertible / Roadster & Convertible
2 generace
Mercedes Benz G-klasse

Mercedes Benz G-klasse

SUV / Premium SUV
9 generací
Mercedes Benz Pullman

Mercedes Benz Pullman

SUV / Vyšší prémiové
17 generací
Mercedes Benz S-class Cabriolet

Mercedes Benz S-class Cabriolet

Convertible / Roadster & Convertible
3 generace
Mercedes Benz S-klasse Coupe

Mercedes Benz S-klasse Coupe

Kupé / Luxury
2 generace
Mercedes Benz X-class

Mercedes Benz X-class

Truck / Střední třída Pickup
1 generace
Mercedes Benz C-klasse Coupe

Mercedes Benz C-klasse Coupe

Kupé / Kupé
2 generace
Mercedes Benz E-klasse Coupe And Predecessors

Mercedes Benz E-klasse Coupe And Predecessors

Kupé / Premium Kupé
11 generací
Mercedes Benz E-klasse T-modell

Mercedes Benz E-klasse T-modell

Kombi / Střední prémiové
11 generací
Mercedes Benz Sl Amg

Mercedes Benz Sl Amg

Convertible / Roadster & Convertible
13 generací
Mercedes Benz Sl-klasse

Mercedes Benz Sl-klasse

Convertible / Roadster & Convertible
13 generací
Mercedes Benz Slc-class

Mercedes Benz Slc-class

Convertible / Kupé Cabrio
1 generace
Mercedes Benz C-klasse Amg

Mercedes Benz C-klasse Amg

Kombi / Nižší prémiové
9 generací
Mercedes Benz Cls Amg

Mercedes Benz Cls Amg

Kupé / Střední prémiové
5 generací
Mercedes Benz Cls Shooting Brake

Mercedes Benz Cls Shooting Brake

Kombi / Luxury
3 generace
Mercedes Benz S-class Coupe Amg

Mercedes Benz S-class Coupe Amg

Kupé / Kupé
2 generace
Mercedes Benz A-klasse Amg

Mercedes Benz A-klasse Amg

Hatchback / Kompaktní
1 generace
Mercedes Benz Cla 45

Mercedes Benz Cla 45

Kupé / Kompaktní
1 generace
Mercedes Benz E-klasse Amg

Mercedes Benz E-klasse Amg

Kombi / Střední prémiové
6 generací
Mercedes Benz E-klasse T-modell Amg

Mercedes Benz E-klasse T-modell Amg

Kombi / Střední prémiové
4 generace
Mercedes Benz G-klasse Amg

Mercedes Benz G-klasse Amg

SUV / Velké SUV
7 generací
Mercedes Benz S-klasse Amg

Mercedes Benz S-klasse Amg

Kupé / Vyšší prémiové
10 generací
Mercedes Benz Sls Amg

Mercedes Benz Sls Amg

Kupé / Roadster & Convertible
5 generací
Mercedes Benz Cl Amg

Mercedes Benz Cl Amg

Kupé / Premium Kupé
9 generací
Mercedes Benz G-klasse Cabriolet

Mercedes Benz G-klasse Cabriolet

SUV / Premium SUV
5 generací
Mercedes Benz Gl-klasse

Mercedes Benz Gl-klasse

SUV / Velké SUV
3 generace
Mercedes Benz Gl-klasse Amg

Mercedes Benz Gl-klasse Amg

SUV / Velké SUV
1 generace
Mercedes Benz Glk-klasse

Mercedes Benz Glk-klasse

SUV / Premium SUV
2 generace
Mercedes Benz Slk Amg

Mercedes Benz Slk Amg

Convertible / Roadster & Convertible
5 generací
Mercedes Benz C-klasse Coupe Amg

Mercedes Benz C-klasse Coupe Amg

Kupé / Kupé
2 generace
Mercedes Benz M-klasse

Mercedes Benz M-klasse

SUV / Premium SUV
5 generací
Mercedes Benz M-klasse Amg

Mercedes Benz M-klasse Amg

SUV / Premium SUV
5 generací
Mercedes Benz Slk-klasse

Mercedes Benz Slk-klasse

Convertible / Roadster & Convertible
7 generací
Mercedes Benz Cl-klasse And Predecessors

Mercedes Benz Cl-klasse And Predecessors

Kupé / Premium Kupé
15 generací
Mercedes Benz R-klasse

Mercedes Benz R-klasse

Van / Střední MPV
2 generace
Mercedes Benz R-klasse Lang

Mercedes Benz R-klasse Lang

Van / Velké MPV
2 generace
Mercedes Benz Viano

Mercedes Benz Viano

Van / Velké MPV
2 generace
Mercedes Benz Slr Mclaren

Mercedes Benz Slr Mclaren

Kupé / Exotic
4 generace
Mercedes Benz A-klasse Coupe

Mercedes Benz A-klasse Coupe

Hatchback / Entry Premium
2 generace
Mercedes Benz C-klasse Sportcoupe/clc

Mercedes Benz C-klasse Sportcoupe/clc

Kupé / Entry Premium
3 generace
Mercedes Benz Clk Amg

Mercedes Benz Clk Amg

Kupé / Exotic
6 generací
Mercedes Benz Clk Amg Cabrio

Mercedes Benz Clk Amg Cabrio

Convertible / Roadster & Convertible
3 generace
Mercedes Benz R-klasse Amg

Mercedes Benz R-klasse Amg

Van / Velké MPV
1 generace
Mercedes Benz C-klasse Sportcoupe Amg

Mercedes Benz C-klasse Sportcoupe Amg

Kupé / Entry Premium
1 generace
Mercedes Benz Vaneo

Mercedes Benz Vaneo

Van / Malé MPV
1 generace
Mercedes Benz G-klasse Kurz

Mercedes Benz G-klasse Kurz

SUV / Premium SUV
3 generace
Mercedes Benz Clk Gtr

Mercedes Benz Clk Gtr

Kupé / Exotic
1 generace
Mercedes Benz Laundalet

Mercedes Benz Laundalet

Convertible / Luxury
3 generace
Mercedes Benz Typ 500 K/ 540 K

Mercedes Benz Typ 500 K/ 540 K

Convertible / Premium Kupé
11 generací
Mercedes Benz Typ 770

Mercedes Benz Typ 770

Convertible / Luxury
11 generací
Mercedes Benz Typ 230, 260 D

Mercedes Benz Typ 230, 260 D

Kupé / Střední prémiové
7 generací
Mercedes Benz Typ 320

Mercedes Benz Typ 320

Kupé / Roadster & Convertible
7 generací
Mercedes Benz Typ 170/170 V

Mercedes Benz Typ 170/170 V

Kupé / Entry Premium
5 generací
Mercedes Benz Typ 130, 150 And 170 H

Mercedes Benz Typ 130, 150 And 170 H

Kupé / Entry Premium
3 generace
Mercedes Benz Typ 290

Mercedes Benz Typ 290

Kupé / Střední prémiové
6 generací
Mercedes Benz Typ 200

Mercedes Benz Typ 200

Kupé / Střední prémiové
2 generace
Mercedes Benz Typ 380

Mercedes Benz Typ 380

Kupé / Vyšší prémiové
3 generace
Mercedes Benz Typ Nurburg

Mercedes Benz Typ Nurburg

Convertible / Roadster & Convertible
5 generací
Mercedes Benz Typ Mannheim

Mercedes Benz Typ Mannheim

Convertible / Střední prémiové
2 generace
Mercedes Benz Typ S, Ss, Ssk, Sskl

Mercedes Benz Typ S, Ss, Ssk, Sskl

Convertible / Roadster & Convertible
4 generace
Mercedes Benz Typ Stuttgart

Mercedes Benz Typ Stuttgart

Convertible / Nižší prémiové
4 generace
Mercedes Benz Typ 8/38

Mercedes Benz Typ 8/38

Convertible / Nižší prémiové
2 generace
Mercedes Benz Typ 12/55 - 14/60

Mercedes Benz Typ 12/55 - 14/60

Kupé / Střední prémiové
1 generace

Novinky a zajímavosti o autech Mercedes benz

Top 10 nejdražších vozů Mercedes-Benz všech dob

Top 10 nejdražších vozů Mercedes-Benz všech dob

článek z 12. 06. 2023

Mercedes-Benz je výrobce luxusních automobilů, který již více než sto let vyrábí jedny z nejkvalitnějších vozů. Během své historie vytvořila společnost mnoho ikonických a dra...

Mercedes-Benz zosobňuje komfortní a bezpečné vozy

Mercedes-Benz zosobňuje komfortní a bezpečné vozy

článek z 07. 06. 2023

Když se řekne luxusní a kvalitní automobil, spousta lidí má jasno: Mercedes-Benz. Jedná se o jednu z celosvětově nejproslulejších značek, která má pozoruhodnou minulost i sou...

Mercedes-AMG láká důrazem na výkon a jízdní vlastnosti

Mercedes-AMG láká důrazem na výkon a jízdní vlastnosti

článek z 20. 04. 2023

Mercedes-AMG je značka automobilů vyráběná společností Mercedes-Benz s důrazem na výkon a sportovní jízdní vlastnosti. AMG (Aufrecht, Melcher, Großaspach) byla založena v roc...

Auta, která dokázala posouvat limity v maximálních rychlostech

Auta, která dokázala posouvat limity v maximálních rychlostech

článek z 07. 07. 2023

To, že automobilky a nejen ony rády pokořují rychlostní limity, je všeobecně známo. V tomto článku si představíme 5 klenotů, které se ve své době zapsaly do historie. Mercede...

V prezidentské značce Aurus se už můžou vozit i civilisté

V prezidentské značce Aurus se už můžou vozit i civilisté

článek z 20. 04. 2023

Aurus je značkou původně určenou pouze pro ruského prezidenta. Na vozidle právě pro něj se začalo pracovat již v roce 2013. Tehdy měl vůz nahradit stávající prezidentské vozi...

Motoristická událost sezony Legendy nabídne třeba Octavii, kterou jste ještě neviděli

Motoristická událost sezony Legendy nabídne třeba Octavii, kterou jste ještě neviděli

článek z 30. 05. 2024

Oslava motorismu je opravdu za dveřmi. O víkendu bude pršet, a tak se nabízí třeba navštívit legendární Legendy, které se budou konat od 1. června do 2. června na Výstavišti ...

Auto roku 2024. Jaké vozy jsou nominované a kdy se dozvíme vítěze?

Auto roku 2024. Jaké vozy jsou nominované a kdy se dozvíme vítěze?

článek z 23. 11. 2023

Letošní seznam nominovaných automobilů zarazí dvěma skutečnostmi. Výrazně ubylo aut se spalovacím motorem a chybět zase bude Škodovka. Prestižní tuzemská anketa Auto roku, kt...

Nejdražší prodaná auta. Ve výčtu převládají vozy Ferrari, vítěz vás ale možná překvapí

Nejdražší prodaná auta. Ve výčtu převládají vozy Ferrari, vítěz vás ale možná překvapí

článek z 20. 09. 2023

Luxusní historické vozy jsou jedním z nejoblíbenějších sběratelských artiklů po celá desetiletí. Patří však zároveň i k těm nejdražším. Na horních příčkách se v rámci výsledn...

Největší automobilky podle tržní kapitalizace

Největší automobilky podle tržní kapitalizace

článek z 06. 09. 2023

Pokud by vás zajímalo, jaké jsou nejhodnotnější automobilové značky podle tržní kapitalizace, máme pro vás jednoduchou tabulku. Ovšem s přihlédnutím k faktu, že Tesla není je...

Zender: výkonná a pohledná auta, která plní klukovská přání

Zender: výkonná a pohledná auta, která plní klukovská přání

článek z 24. 05. 2023

Zender je italská automobilová značka, která má své kořeny v městečku Cosenza v jižní Itálii. Zender se proslavil hlavně díky svým výkonným a stylizovaným automobilům, které ...