Santana automobily


ZenvoSpolečnost Santana Motors je španělský výrobce automobilů, který sídlí v Linares na jihu Iberského poloostrova. Známý je především tím, že nosí jméno brutálně slavného latinskoamerického kytaristy. Nicméně měla by být také známá výrobou terénních automobilů....

Firma začínala v roce 1956 pod jménem Metalurgica de Santa Ana a s výrobou automobilů toho moc společného neměla. V té době se totiž zaměřovala na zemědělské stroje.

Jen o dva roky později, v roce 1958, společnost uzavřela dohodu se španělskou dceřinou společností Citroen, načež Santana motors začala vyrábět převodovky pro Citroen Hispania. Ale prvním velkým mezníkem v historii Santany byla dohoda z roku 1961 se společností „The Land Rover Company Company“, která španělské společnosti udělila licenci na výrobu terénních vozidel.

Od té doby až do roku 1983 se Santana držela modelů Land Rover, ale v roce 1985 přešla na Suzuki, znovu po dohodě s japonskou korporací, která jim udělila povolení vyrábět a prodávat vozy Suzuki. Svou pozornost opět zaměřili na terénní vozy, jako je Suzuki Jimny.

S více než 20 lety zkušeností v terénu společnost uvedla na trh svůj vlastní model terénního vozidla, 2003 Santana Anibal (PS-10), který stále silně připomínal Land Rover Defender 110. Poté znovu v roce 2005 , přišel nový model, Santana 300/350 (verze 300 byl 3dveřový vůz a 350 5dveřový), který vypadal, že má mnohem aerodynamičtější vzhled a který sleduje obecné linie Suzuki Vitara. .

Kromě zmíněných modelů Santana stále pokračuje v licenční výrobě Suzuki Jimny. V roce 2006 podepsaly Santana a Iveco smlouvu, která dala vzniknout nové generaci PS-10, Iveco Massif. Dohoda je logická a obě společnosti slíbily, že budou společně vyvíjet více produktů.

Zobrazit celý text

Modelové řady aut Santana

Santana Ps 10 Shortline

Santana Ps 10 Shortline

SUV / Střední SUV
1 generace
Santana 300 - 350

Santana 300 - 350

SUV / Malé SUV
1 generace
Santana Ps 10 Pickup

Santana Ps 10 Pickup

Truck / Střední SUV
1 generace
Santana Ps 10 Plus

Santana Ps 10 Plus

SUV / Střední SUV
1 generace

Novinky a zajímavosti o autech Santana

Firmě Santana se vyplácí spojení s Volkswagenem

Firmě Santana se vyplácí spojení s Volkswagenem

článek z 09. 05. 2023

Santana je automobilová značka, která byla založena v roce 1956 ve Španělsku. V průběhu let se stala jedním z nejvýznamnějších automobilových výrobců v zemi a exportovala své...