Saleen automobily


ZenvoSaleen vyrábí rychlost. Všechny vozy značky Saleen mají tendenci vyčnívat, protože předjedou všechny ostatní, a ještě k tomu vypadají úžasně. Jako z chlapeckého snu o autíčkách. Výroba a úprava aut znamená dynamiku a rychlost. A v tomto ohledu v Saleenu dělají svou práci už od roku 1983 sakra dobře....

Steve Saleen byl závodní jezdec a zakladatel společnosti. Pouhý rok fungování společnosti znamenal první model Mustang Saleen s upravenou speciální aerodynamikou, vylepšeným odpružením a ovladatelností a působivým kokpitem. Pro názornou ukázku síly svých aut usedl Steve Saleen za volant a závod 24 hodin Mosport v roce 1986 vyhrál. V roce 1988 dokonce ve stejném závodě skončily vozy Saleen na prvních třech místech.

Na začátku 90. let, poté, co měl Saleen tolik úspěchů na dráze i mimo ni, zakládá vlastní dodavatelskou společnost s názvem Saleen Performance Parts. Prodávají vše od kol, výfukových systémů až po brzdy a odpružení.

Oficiálně jsou známí jako „Original Equipment Manufacturer“, což v podstatě znamená, že upravují auta některých jiných výrobců s bonusem, že mají několik vlastních modelů. Zvoní S7? Preferovaným vozem pro úpravu, který si Saleen vybral, je Ford Mustang, kterých zatím vyrobili asi 8000.

Supersportovní vůz S7 byl uveden na trh v roce 2000 a v současnosti působí jako vlajková loď společnosti, ale je to určitě jediné auto postavené Saleenem. Vyrábí také S281, Sr a N2O Focus (ukončena výroba v roce 2005). Všechny tyto zkušenosti s pohráváním si s auty, aby se hodily na závodní okruh, přinesly Saleenovi partnerství s Fordem při výrobě jejich tolik očekávaného Fordu GT v roce 2003 v jejich závodě v Troy v Michiganu.

Mezi budoucí projekty pro Saleen patří Silver-Anniversary Editions, Saleen Shakercharger, Saleen S5S Raptor a S331 Extreme.

Zobrazit celý text

Modelové řady aut Saleen

Saleen S7tt

Saleen S7tt

Kupé / Exotic
1 generace
Saleen S7

Saleen S7

Kupé / Exotic
1 generace

Novinky a zajímavosti o autech Saleen

Saleen: Když auta dostanou křídla

Saleen: Když auta dostanou křídla

článek z 11. 05. 2023

Saleen je americká automobilka, která se specializuje na výrobu vysoce výkonných sportovních vozů. Založil ji v roce 1983 Steve Saleen, bývalý závodník a nadšenec do rychlých...