Zender automobily


ZenvoNa začátku sedmdesátých let začínal Zender s jednotlivými díly, ale dnešní rozsáhlé programy Zender sahají od řadicí páky z leštěného hliníku až po přesně padnoucí karosářské komponenty a širokou škálu litých kol vlastní výroby. Společnost působí na trhu už skoro 30 let a za tu dobu si vydobyla pořádné renomé, a to díky vysoké kvalitě svých výrobků....

Zender připravuje designové koncepty jako například Vision 3, Fact4 nebo Escape 6 s technologií VW. Inovace, know-how a špičková kvalita. Nápad se zrodil v roce 1969 v hlavě Hanse-Alberta Zendera, když mu bylo 23 let. Začínal výrobou sedaček pro přátele a blatníků. Postupem doby se společnost jednoho muže rozrostla do více oblastí. Zender má prsty v mnoha designových trendech s celosvětovým dopadem.

Byl jednou jeden mladý muž, který měl na mysli jedinou myšlenku. Automobil. A protože finanční stránka je pro vaše lidi často problémem, Hans Albert Zender začal díly vyrábět sám. Na konci šedesátých let byl jeho prvním výrobkem korečkové sedadlo, později si vyrobil vlastní prodloužení podběhu kola. To byl začátek velké lásky ke všemu, co souvisí s auty. Hans Albert Zender zkoumal specifické vlastnosti plastů vyztužených vlákny a představil svůj první předváděcí vůz - VISION 1S - na Mezinárodním automobilovém veletrhu ve Frankfurtu v roce 1983. VISION 2 následoval v roce 1985, senzační koncept, který již ukazoval spodní část karoserie ve tvaru difuzoru, dnes najdeme ve Formuli 1 nebo ve vysoce hodnocených sportovních vozech.

Kabriolet - VISION 3c - byl představen na Ženevském automotive Salon v roce 1986. ZENDER představil VISION 3 - motor Mercedes Benz V8, 5,6 l motor a 300 koňských sil v roce 1987. V roce 1989 byl dokončen FACT4 BITURBO dokonalý příklad pro vysoké technický vůz, který se umístil na prvním místě ve srovnání s jinými sportovními vozy. Z karbonové sendvičové konstrukce z aramidových vláken ZENDER vyrobil toto turbodmychadlo s motorem Audi V8, motor 3,6 l, výkon 448 koní, nejvyšší rychlost 315 km/h. Další byl FACT 4 SPIDER - o něco krotčí než velký bratr, ale stále není ponurý. S PROGETTO CINQUE v roce 1995 ZENDER odstartoval novou filozofii – realizovat vůz s méně penězi, ale se stejným faktorem zábavy.

Zobrazit celý text

Modelové řady aut Zender

Zender Straight 8

Zender Straight 8

Exotic
1 generace
Zender Escape 6

Zender Escape 6

Exotic
1 generace
Zender Thirty 7

Zender Thirty 7

Exotic
1 generace
Zender Progetto 5

Zender Progetto 5

Exotic
1 generace
Zender Fact 4 Spider

Zender Fact 4 Spider

Exotic
1 generace
Zender Fact 4 Biturbo

Zender Fact 4 Biturbo

Exotic
1 generace

Novinky a zajímavosti o autech Zender

Zender: výkonná a pohledná auta, která plní klukovská přání

Zender: výkonná a pohledná auta, která plní klukovská přání

článek z 24. 05. 2023

Zender je italská automobilová značka, která má své kořeny v městečku Cosenza v jižní Itálii. Zender se proslavil hlavně díky svým výkonným a stylizovaným automobilům, které ...