Zenvo automobily


ZenvoZenvo Automotive je dánská automobilka sídlící v Praesto na dánském ostrově Zealand. Vyrábí exkluzivní superauta a její název je inspirovaný příjmením svého zakladatele Troelse Vollertsena (kombinace prvních a posledních písmen)....

První prototyp Zenvo představila v prosinci roku 2008. O rok později se začal vyrábět, nicméně vyrobeno bylo pouhých 15 kusů, což hodně vypovídá o exkluzivitě modelu Zenvo ST1. Každé prošlo ruční výrobou, má bezklíčový přístup, elektricky nastavitelná kožená závodní sedadla a podobně.

V roce 2017 Zenvo představilo nový model, který nahradí ST1. Dostal název TS1 a vypadal téměř stejně jako jeho předchůdce, i když s určitými aerodynamickými vylepšeními. Spolu se získáním nového motoru V8 bylo také vylepšeno odpružení. Brzdy se také zvětšily, zatímco interiér byl kompletně přepracován.

Stejně jako u jeho předchůdců bylo vyrobeno pouze 15 TS1, všechny byly zaměřeny na export, protože náklady na registraci takového vozu v Dánsku stojí více než 2 000 000 EUR.

Zobrazit celý text

Modelové řady aut Zenvo

Zenvo Tsr-s

Zenvo Tsr-s

Kupé / Exotic
1 generace
Zenvo Ts1

Zenvo Ts1

Kupé / Exotic
1 generace
Zenvo St1

Zenvo St1

Kupé / Exotic
1 generace

Novinky a zajímavosti o autech Zenvo

Zenvo produkuje krásné a ďábelské supersporty

Zenvo produkuje krásné a ďábelské supersporty

článek z 19. 05. 2023

V automobilovém průmyslu existuje mnoho značek, které se snaží vyniknout ve svých specifikacích a nabízet něco zvláštního. Jednou z takových značek je dánská automobilka Zenv...